Apple, Metal Kasadan Vazgeçip Cam Kasaya Yöneliyor

0
55

Bugüne kadar Apple’ın geliştireceği tüm yeni ürünleri hakkında başarılı tahminler yürüten Ming-Chi Kuo, şimdi de Apple’ın yeni iPhone modellerinde kullanacağı kasasıyla ilgili bilgiler paylaştı. Bugüne kadar metal kasaları tercih eden Apple‘ın, 2017 yılında üreteceği iPhone 7S ya da başka bir isimle piyasaya sürülecek olan iPhone modelinin kasasının da camdan tasarlanacağını iddia ediyor.

Aynı zamanda geçtiğimiz gün yaptığımız haberde, Apple’ın aynı tarihlerde iPhone 7S modelinde kullanmak üzere Samsung ile bir anlaşma yaptığı ve Samsung’dan Amoled ekran alacağını anlatmıştık. Bu iki haberinde gelmesiyle birlikte Apple’ın, 2017 yılında tanıtacağı iPhone modeli için büyük planları olduğunu ve iPhone’ların büyük bir değişikliğe uğrayacağını söyleyebiliriz.

Bir diğer yandan ise, Kuo yaptığı açıklamalarında bu yıl Eylül ayında tanıtılması beklenilen iPhone 7 modelinin kasa olarak iPhone 6S modeline benzeyeceğini ifade ediyor. Tasarım konusunda ciddi değişikliklerin olmayacağı iPhone 7 modelinde 3.5mm’lik kulaklık girişinin olmayacağı, su geçirmez olacağı gibi özelliklerinden söz ediliyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 9 Hakkında Bilinenler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?