Apple Mart Etkinliğinden Bu Yana Watch için 38 Milyon $ Reklam Harcaması Yaptı

0
535

Apple Watch bugün 9 ülkede ön siparişe sunuluyor. Apple, Watch için uzun süren bir hazırlık döneminden geçti ve Reuters’ın haberine göre Mart etkinliğinden bu yana Watch için 38 milyon $’dan fazla reklam harcaması yaptı. Bu rakam sadece ABD’de yayınlanan TV reklamlarları ve yine ABD’de diğer dijital platformda yapılan harcamayı gösteriyor. 

Apple son beş ay içerisinde iPhone 6 ve iPhone 6 Plus için 42 milyon $ reklam harcaması yaptı. Açıkca Apple’ın Watch’dan beklentisi çok yüksek. Reklam harcamaları bu beklentilerini karşılamak için çabaladığını gösteriyor. En önemli detay ise Apple’ın, tarihinde ilk defa iPhone dışında bir ürün için bu denli yüksek rakamları Tim Cook döneminde Apple Watch için ödemiş olması oldu.

Apple, Watch’un reklam gösterimlerini NCAA Basketbol Turnuvası boyunca hızlandırdı. The Walking Dead gibi popüler dizi içinde sesli reklamlarla da Apple Watch’un tanıtımını yaptırdı. Apple Watch’un Mart ayında düzenlenen etkinlikte tanıtılmasının ardından 300’den fazla kez televizyon reklamlarında gösterildiği düşünülüyor. 

Apple Watch’un satışına 24 Nisan’da başlanacak ve reklam gösterimlerinin o tarihe kadar daha da sıklaşarak devam edeceği bekleniliyor.

İLGİLİ HABER:  Apple, 10 Nisan'da Apple Watch için Sadece ABD'de 1 Milyon Ön Sipariş Aldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?