Apple Mart ayının sonunda özel bir etkinlik düzenleyecek. Bu etkinlikle beraber markanın yeni ürünlerinin sunulması bekleniyor. Yeni ürünlerin neler olacağı konusunda ise sürekli sızıntılar yaşanıyor. Son olarak Mart ayında tanıtılması beklenen cihazlara kablosuz kulaklıkların ekleneceği iddia edilmişti. Peki, Apple Mart ayının sonunda düzenlenmesi beklenen etkinlikte hangi ürünleri tanıtacak?

iPhone SE 2 / iPhone 9 Akıllı Telefonu

iPhone 9 ya da diğer adıyla iPhone SE 2 akıllı telefonları, etkinliğin başrol oyuncusu olacak. Uzun süredir beklenen yeni seri akıllı telefonların başta tasarım kısmında farklar sunduğunu görmek mümkün olacak. Tasarım kısmında yeni serinin çerçevesinin değiştirileceği görülecek. Çerçeve kısmında iPhone X modellerinde kullanılan yapı yerine iPhone 5 modellerinde yer alan yapı kullanılacak. Bu seride çerçeve kısmında da önemli değişiklikler olacak. Üst kısımda ve alt kısımda çerçeve alanının bulunduğunu göreceksiniz. Alt kısımda bir home tuşunun yer alacağını da ekleyelim.

Ekran boyutu kısmında da eski serilere yakın bir model olacak ve 4.7 inçlik bir ekran boyutu sunulacak. Teknik kısımda ise telefonun yine LCD panel kullandığını göreceğiz. LCD panelde yine Retina desteği bulunacak. Bunun dışında işlemci özellikleri kısmında ise Apple’ın A13 Bionic işlemcilerini göreceğiz. 3 GB RAM miktarının da işlemcilere eşlik edeceği yeni akıllı telefonların Face ID teknolojisine sahip olmayacağı düşünülüyor. Fiyat kısmında ise bu modelin 399 dolar satış fiyatı rakamıyla beraber geleceğini de ekleyelim.

iPhone 9

2020 iPad Pro Tablet

Bu yılın sürprizlerinden birisinin de tablet serisi olması bekleniyor. 2020 iPad Pro tablet modelinin önemli farklarla beraber geldiğini görmek mümkün olacak. Öyle ki bu seride yepyeni bir tasarıma yer verilecek. Ön kısımda yine ince çerçevelerin yer aldığı bir akıllı telefon sunulacak ancak arka kısımda iPhone 11 akıllı telefonlarında gördüğümü üçlü kamera kurulumunun yer aldığını göreceğiz. Arka kısımda üçlü kameranın bulunacağı ve bu kameraların kare şeklinde bir kamera alanının içerisinde yer alacağı görülüyor.

Tabletin içerisinde yer alması beklenen teknik donanım konusunda ise herhangi bir bilgi bulunmuyor. Muhtemelen yeni nesil işlemcilerin kullanıldığı bir tablet serisi yer alacak. Bu serinin fiyatının ne olacağı konusunda da bilgi yok.

iPad Pro 2020

AirPods Pro Lite

Yine bir süredir gündemde olan cihazlardan birisi de Pro Lite kulaklık modelleri. Kablosuz kulaklıkların yeni modeli olması beklenen Lite serisinin biraz daha uygun fiyatlı bir seri olduğunu göreceğiz. Ana Pro modelinden biraz daha düşük fiyatlı bir versiyonu olarak gösterilecek olan akıllı telefonun fiyatı ise 200 dolar civarında olacak.

AirPods Pro Lite

AirPods X Generation

Kulak içi değil ama kulak üstü kulaklık modellerine dahil olması beklenen sürpriz bir model daha ortaya çıktı. Bu modelin hakkında önemli bir bilgi paylaşımı yapılmadı ancak şunu biliyoruz ki yine kablosuz bir kulaklık sunulacak. Kulak içi modellere göre biraz daha Premium bir serinin sunulması söz konusu olacak. Fiyat kısmında da bu seride 399 dolar gibi bir aralığın sunulması beklenmekte.

Apple Mart

AirPower Şarj Standı

Diğer bir beklenti ise yeni kablosuz şarj stantları üzerine. Bu alanda da yeni bir ürünün sunulması ve bunun mevcut modellerden daha iyi bir seri olması beklenmekte.

2020 MacBook Pro

2020 MacBook Pro

Tanıtılması kesin olmayan cihazların içerisinde yer alan modellerden birisi de 2020 MacBook Pro. 10.nesil Intel işlemcilerin kullanılması beklenen yeni serinin detaylarının neler olacağını da tanıtım sonrasında göreceğiz.

Tüm bu cihazların Apple’ın Mart ayı etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Mart ayının sonunda yapılması beklenen etkinlik sonrasında detayları görmüş olacağız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?