Apple’ın yeni tanıttığı iOS 10 işletim sistemi ile gelen yeni özelliklerden birisi de Apple Maps haritaların güncellenmesi oldu. Eğer siz de arabanızı park ettiğiniz yeri unutuyorsanız iOS 10 bunu sizin için halledebilir.

“Arabamı nereye park etmiştim?”

Artık bu soru birçoğumuz için tarih oluyor. Apple WWDC etkinliği kapsamında iOS 10 güncellenmesini açıklamıştı.  Bu konudaki haberimiz için bakınız:

iOS 10 ile gelen yeni özellikler

Neredeyse hergün iOS 10 ‘un yeni bir özelliğini anlatıyoruz. Apple Maps yeniliklerinden birisi, arabanızı takip edebilme özelliği. Bu özellik size, arabanızın nerede olduğunu söyleyecek. Bunu yaparken de harita üzerine bir işaretleme yapmanız yeterli olacak. Yani arabayı parkettikten sonra Maps’e koyacağınız bir işaret yeterli olacak. İsterseniz daha ayrıntılı bilgilerle de arabanızın bulunduğu yeri işaretleyebileceksiniz. Bunun yanında, arabanızın bulunduğu yer hakkında resim , not yazısı gibi ayrıntılı bilgiler de eklenebiliyor.

2012 yılında çıktığından bu yana Apple Maps, Google Maps karşısında pek başarılı olamamıştı.  Apple bunun farkında ve Apple Maps uygulamasını iyileştirmenin yollarını arıyor. Bu yüzden Apple Maps için daha çok güncelleme geleceğini söyleyebiliriz.

The current version of Apple's Maps app lets you enter a specific address and then pin it, but that doesn't help you track down your car in a massive parking lot.
Apple Map’in şimdili sürümünde bir adresi pin etmenize-işarete izin veriyor.  Ama bunu bulmak için kesin yön belirtmiyordu.
İLGİLİ HABER:  Apple Haritalar'a şirketinizi ekleyin

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?