Apple Bluetooth LE 4.2 Destekli Yeni Magic Mouse 2 ve Wireless Keyboard’u Satışa Sunacak

0
771
Yeni Apple serivis sisteminde değişikliğe gidiyor

Görünen o ki Apple kablosuz aksesuarları için planlar yapıyor. Apple yakın zamanda Bluetooth Magic Mouse’nun ve Wireless Keyboard’unun yeni sürümlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Aksesuarların FCC sertifikasyon etiketinin konumuna göre yeni fare için “Magic Mouse 2” olarak isim değişikliği yapıldığı görülüyor ancak yeni Wireless Keyboard için henüz bir isim değişikliğinin yapılmadığı görülüyor.

Sızdırılan görüntülerde maalesef aksesuarlara ait herhangi bir yeni tasarım detayı yer almıyor ama aksesuarlarda büyüklü küçüklü değişikliklerin olacağı açık. iOS 9 klavye kontrolleri belki iPad uyumlu Apple Wireless Keyboard iPad uygulamaları veya özelliklerine erişim için yeni özel tuşlara sahip olabilir. Yeni aksesuarların en önemli özelliği Bluetooth 4.2 olacak. Bluetooth 4.2 desteğinin en önemli özelliği daha düşük enerji tüketimine sahip olması.

 

Mevcut Apple Keyboard ve Magic Mouse eski Bluetooth 2.0 standartına sahip ve Bluetooth 4.2 yükseltmesi önemli bir gelişme olacak. Bluetooth resmi internet sitesinde yer alan detaylara göre, Bluetooth 4.2 daha hızlı, daha güvenli ve daha fazla güç verimli. Yeni fare Magic Mouse, FCC sertifikasyon etiketine göre AA pillerinin yerine Li-on pile bırakabilir. Bunlar aynı zamanda Apple’ın ilk Bluetooth 4.2 destekli ürünleri olacak.

Apple yeni iPhone, iPad mini ve Apple TV’yi tanıtmak için 9 Eylül’de büyük bir etkinlik yapmayı planlıyor. Yeni aksesuarlar etkinlik günü güncellenecek olan Apple’ın web sitesinde yerini alabilir.

İLGİLİ HABER:  AirPods Max Almak İsteyenler için Kötü Haber

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?