13 Haziranda  yapılan 2016 WWDC etkinlikleri kapsamında, uzun zamandır merakla beklenen Apple’ın bilgisayarlar için geliştirdiği macOS Sierra işletim sistemi tanıtıldı.

En dikkat çeken yenilik kopyala- yapıştır özelliğiydi. Bu ilginç özellikle, örneğin Mac bilgisayarınızdan kopyalayıp, iPhone telefonunuzdan yapıştırabileceksiniz.  Bu özelliğe Universal Clipboard denmiş.

Bir diğer ilginç yenilik ise Auto unlock özelliği. Bu özellik ikolunuzdaki iWatch ile Macbook’unuzun tuş kilidini otomatik olarak açılmasını sağlıyor. Macbook kapağını açar açmaz, tuş kilidi de açılıyor.

Siri yine Apple platformlarına damgasını vurmaya devam ediyor. Siri artık Macbook’unuzda. Siri kullanarak, dosya açabilir,. Kopyalama yapabilirsiniz. Artık dizüstü bilgisayarınızı da sesle kontrol edebileceksiniz.

macOS Sierra‘nın bir diğer yeni özelliği ise bulut teknolojisini daha etkili kullanabilme. iPhone telefonunuzdaki dosyalara Macbook bilgisayarınızdan erişebileceksiniz. Tersi de mümkün olacak tabi.

 

 

macOS Sierra ne zaman çıkacak?

Çıkış tarihi henüz açıklanmadı ama testleri Temmuz ayında başlayacak. Siz de beta sürümünü isterseniz kullanabilirsiniz. Appleuzmani.net olarak biz çıkış tarihinin yıl sonunda olacağını düşünüyoruz.

Bizler  bu zamana kadar macOS Sierra duvar kağıtları ile idare etmemiz gerekecek.

Beta sürümü yayınlandığında macOS Sierra indir linkini bu konudan paylaşacağız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?