Apple, MacBook’u Yeniliyor

0
243

Apple’ın 21 Mart tarihinde düzenlediği Let Us Loop You In ismini verdiği etkinlikte iPhone SE ve 9.7 inç iPad Pro modellerini tanıttı. Ancak bazı kullanıcılar bu etkinlikte Apple’ın yeni MacBook‘ları da tanıtmasını bekliyordu. Mart ayında düzenlenen etkinlikte tanıtılmayan yeni MacBook’un tanıtımının Haziran ayında düzenlenecek olan etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl Eylül ayında tanıtılan MacBook, sahip olduğu işlemcisi Core M’den dolayı çok fazla sorun çıkarmıştı. Tasarımı konusunda kusursuz olan ve taşınabilirlik konusunda oldukça başarılı olan MacBook, performans konusunda kendisinden beklenileni veremedi. Hatta sadece internette gezerken bile MacBook takılma ve yavaşlık sorunları gibi sorunlar çıkartarak adeta kullanıcılarına huzur vermedi.

MacBook Yenilenecek !

Apple’ın Haziran ayında düzenlemesi beklenilen Apple Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda tanıtılması beklenilen yeni MacBook’un ilk ipuçları verildi. Apple’ın Mac OS X Server adlı uygulamasında “12″MacBook (Early 2016)” yazısını görmek mümkün.

MacbBook

Yani Apple, 2016 yılında MacBook’u yenileyecek ve Haziran ayında da bu ürünü tanıtacak. Intel’in Core M işlemcisine sahip olan MacBook’un yeni işlemcisinin Intel Core M3-6Y30, Intel Core M5-6Y54 veya Intel Core M7-6Y75 sürümlerinden birisi olması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  Yeni 12 inç Retina Ekranlı MacBook Parçalandı: iPad Benzeri Pil Bağlantısı ve Force Touch Detayları Görüntülendi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?