Apple MacBook’lara Dokunmatik Klavye mi Geliyor ?

0
110

Apple’ın bu yıl Haziran ayında düzenleyeceği etkinliğine doğru geri sayım başladı. Apple’ın WWDC etkinliğinde tanıtacağı yeni MacBook modellerine dair sızıntılarda hızla gelmeye devam ediyor. Bugün gelen bilgiler arasında ise, yeni MacBook’ların dokunmatik klavyeye sahip olabileceği konusunda.

Apple, en son aldığı patentinde MacBook’lar için dokunmatik klavye söz konusu olmuş durumda. Ancak dokunmatik klavyelerin, birşeyler yazmak için çok elverişli olmadığını biliyoruz, çünkü gerçek bir tuş hissi oluşmadığı için rahat edemiyor.

Apple’ın bu durumu göz önünde bulunduracağını düşünürsek, bu patentini daha önce iPhone 6S modelinde karşılaştığımız 3D Touch özelliği gibi kullanabileceğini söyleyebiliriz. Yani klavyedeki tuşlara basma şiddetinize oranla farklı kısayollar ve farklı özellikler tanımlanabilir.

MacBook Dokunmatik

Ayrıca bu yıl Haziran ayında tanıtılması beklenilen yeni MacBook modellerinin sahip olacağı işlemcilerinde önceki modele göre çok daha güçlü işlemciler olması bekleniyor. Çünkü, hali hazırda kullanılan MacBook işlemcileri, iPhone’ların sahip olduğu işlemcilerle bile neredeyse yarışamayacak durumda. Hal böyle olunca, Apple’ın bu konuda da iyileştirmeler yapacağı açıkça ortaya çıkıyor.

İLGİLİ HABER:  Kavisli iMac Patent Görselleri Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?