Apple MacBook Tamir Programı İle Gündemde

0
84
MacBook Tamir Programı

MacBook Pro ve yeni MacBook serileri ile artık bilgisayar teknolojilerinde de kesin adımlar atan teknoloji devi Apple, yeni seri bilgisayarlarında oldukça büyük değişimlere imza atması ile gündeme gelmiş ve en başarılı MacBook serisini kullanıcılara sunmuştu. Özellikle Touch Bar gibi değişimleri ile gündeme gelen markanın bilgisayar serisi de böylelikle zaten elde etmiş olduğu seviyeyi bir çita daha yükseltmişti. Tabi her bilgisayar serisinde olduğu gibi Apple’ın yeni MacBook ürünleri de dahil olmak üzere bilgisayar serisinde de sorunlar yaşanmıyor değil. Hatta geçtiğimiz günlerde bu yönde bir sorun daha gündeme gelmişti. Şimdi ise bu sorun için MacBook Tamir Programı başlatılıyor.

Yansımasız Ekranlarda Sorunlar

Öncelikle sorunun neden yaşandığı konusunda biraz bilgi verelim. Öncellikle kullanıcılardan gelen iddialara göre Retina ekranlı MacBook serilerinde yansımasız ekran kısmında aşınma sorunları yaşandığı belirtilmişti.

MacBook Tamir Programı

İlk olarak iddia şeklinde karşımıza çıkan bu sorun kısa süre sonra Apple tarafından da doğrulandı. Konu hakkında incelemelerini tamamlayan Apple yaptığı yeni açıklama ile beraber sorunu kabul etmiş ve zamanla böyle bir durumun ortaya çıktığını belirtmişti. MacBook Tamir Programı bile başlatılan sorunun çözümü için de Apple hazırlıklara başladı.

MacBook Tamir Programı Nasıl İşleyecek?

Öncelikle Apple’ın yeni MacBook Tamir Programı hakkında biraz bilgi verelim. Dediğimiz gibi ekranlar üzerinde yansımasız bölümde böyle bir sorun yaşıyorsanız doğrudan tamir programına dahil olmuş oluyorsunuz ki Apple bu konuda da bir yönerge yayınladı. Apple tarafından yapılan açıklama ile beraber başlatılan programın detaylarına geçelim.

  • Öncelikle MacBook Tamir Programı için bilgisayarınızda yaşanan sorunu tespit ettirmeniz ve yansımasız ekran sorunları olduğunu doğrulatmanız gerekiyor. Hemen ardından ise randevu ile Apple Store başvurusu gerekecek.
  • Bu noktada telefon ve Apple destek ile başvuru da yapmanız mümkün. Değişim ise ücretsiz olarak yapılacak bunu da ekleyelim.
İLGİLİ HABER:  iPhone 6S’e nasıl eziyet edilir?

NOT: MacBook Tamir Programı kapsamında tüm yansımasız ekran sorunları garantiye alınmış oldu. Eğer daha önce böyle bir sorun yaşayıp yetkili servilere bilgisayarınızı tamir ettirdiyseniz bu durumda Apple’dan ücretinizi de geri almanız mümkün. Bunun için sadece fatura ya da benzer bir servis belgesi ile başvuru yapmanız gerekecek.

Daha önce iPhone 6 serisi akıllı telefonlarında da tamir programları görmüştük. Bunun hakkında bilgi içinde iPhone 6 tamir programı yazımıza bakabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?