Apple MacBook Serilerinde Kendi İşlemcisine Geçiyor

0
47

Apple’ın akıllı telefonlarından sonra en çok ön çıkan teknoloji ürünü MacBook serisi bilgisayarları. Özellikle yeni nesil MacBook serisi bilgisayarları ile beraber akıllı telefonlarının önüne bile geçen bir teknolojiyi kullanıcılara sunan Apple’ın Touch Bar adı verilen bir yeni bir teknolojiye geçiş yaptığı da ortaya çıkmıştı.

Yeni dokunmatik bar ile beraber yeni bir sınıfa da geçiş yapan Apple’ın MacBook serisi bilgisayarları için donanım açısından da yeni teknolojiler kullanılmaya başlanmıştı. Özellikle Touch Bar için kullanılan T1 çipleri fiziksel olarak serinin çok daha güçlü bir hale gelmesini sağlamıştı. Şimdi ise yeni iddialar gündemde.

Apple Intel’i Bırakacak Mı?

Son iddialara göre MacBook Pro bilgisayarları için Apple artık kendi işlemcilerini geliştirmeye başladı. Aslında kısa bir süre önce Apple’ın Intel’in yeni serisine geçiş yapacağı ve böylelikle 32 GB Ram bellek miktarlarının da kullanılabileceği belirtilmişti. Bu noktada Apple’ın Intel ile daha iyi bir ortaklık içerisine girdiği ve hatta beraber farklı çalışmalarda yapılabileceği iddia edilmişti. Fakat son gelen iddialar Apple Intel’den memnun değil mi sorularını akla getirdi.

MacBook Pro işlemci

Apple’ın kendi işlemcileri için çalışmalara başlamış olmasının nedeni ise kesinlikle Intel serisinden memnun olmaması değil. Bunun yerine Apple’ın akıllı telefonlarında yer verdiği A serisi işlemcilerle elde ettiği performansları kendi işlemcisi ile bilgisayarlarına da taşıyarak tamamen dışa bağımlılıktan kurtulmak istemesinin durum üzerinde etkili olduğu belirtiliyor. Bu nedenle yeni seri işlemcilere geçiş yapılabileceği gündemde.

İlk Olarak Denemeler Yapılacak

Bu noktada Apple’ın MacBook serisi bilgisayarlarında doğrudan kendi işlemcilerini de kullanmayacağı öğrenildi. Yine içerisinde Intel işlemcileri kullanacak olan markanın buna ek olarak kendi işlemci serisine de görev vererek denemelere başlayacağı ve ikinci sınıfı bir işlemci modeli kullanacağı da iddia edildi.

Özellikle bilgisayarların bekleme modunda devreye girecek olan işlemcilerin Intel işlemcilerin üzerinden yük alarak he güç tasarrufu sağlanacağı hem de.

Özellikle bilgisayarların bekleme modunda devreye girecek olan işlemcilerin Intel işlemcilerin üzerinden yük alarak hem güç tasarrufu sağlanacağı hem de işlemcilerin daha uzun ömürlü bir kullanım elde edeceğinin sağlanacağı düşünülüyor. Bunun dışın denemeler başarılı olacak olursa yeni seri bir MacBook bilgisayarlarda yeni bir seri Apple işlemcileri de görebileceğiz.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?