Apple MacBook Pro Video Uygulamasını Güncelledi

0
65
Touch Bar

Akıllı telefonlarından sonra ikinci sırada gelen bilgisayarları ile tanıdığımız Apple’ın MacBook Pro 2016 modeli geçen seneki iPhone serisinin bile önüne geçmeyi başarmıştı. Öyle ki yeni seri MacBook Pro bilgisayarlarında Touch bar adı verilen yeni bir teknoloji sunulması ve Apple’ın bu çubuk üzerinden bir nevi bilgisayarları akıllı telefon özellikleri ile beraber buluşturması markanın bilgisayarlarının da öne çıkmasını sağlamıştı.

Tüm bunlarla beraber Apple’ın dokunmatik barı üzerinde en çok konuşulan özelliklerinden birisi ise uygulama destekleri olmuştu. Desteği oldukça geniş olan dokunmatik barın üzerinde DOOM serisi oyunların bile çalıştırıldığını bile görmüştük. Tüm bunlarla beraber Apple’ın dokunmatik barında en sevilen özelliklerden birisi de video programında tüm düzenlemelerin yapılabilir olması olmuştu.

Cut Pro X Yeni Sürümle Güncellendi

Dokunmatik bar üzerinden video görüntüleme ve düzenleme imkanı da sunan Apple’ın uygulamasının düzenli aralıklarla güncellendiğini de söylemek gerekiyor. Nitekim Apple’ın yeni bilgisayarının tanıtımında da yer verilen programın son güncellemesi de geçtiğimiz günlerde yayınlandı.

Cut Pro X

Yayınlanan güncelleme ile beraber Apple’ın ilk olarak program üzerinde yer alan sorunları çözdüğünü de belirtelim. İlk çözüme kavuşturulan sorun ise programda yaşanan çökme sorunları oldu. Bunun dışında çözülen sorunların listesi ise şöyle;

  • Video oynatma sırasında belirteç sorunları
  • Kısayollarda yaşanan sorunların giderilmesi
  • Sahneler arasında geçiş yaparken yaşanan sorunlar düzeltildi
  • DVD ve USB aygıtlarına yazma sorunu giderildi
  • Süre ayarlamalarında yaşanan sorunlar giderildi.

Yeni Özelliklerde Video Düzenleme Programına Dahil Edildi

Bunun dışında programa yeni video formatı destekleri ve Touch Bar desteği konusunda yenilikler eklendiğini de belirtelim. Söz konusu güncellemenin yayınlanmasının ardından Touch Bar bulunmayan serilerde güncellemenin sadece sorunları çözdüğünü ve genel yeni özellikleri aldığını da belirtelim.

Bunun dışında Cut Pro X uygulamasının bundan sonra nasıl güncellemeler alacağı ve yeni güncellemelerin hangi seriler için geçerli olacağı da merak konusu oldu. Zira geçtiğimiz günlerde de aynı tip güncelleme müzik uygulamaları içinde yayınlanmış ve Apple’da güncellemelerine üzerinde yeniden çalışmaya başlamıştı. Bu durumun video programları içinde geçerli olabileceği düşünülüyor.

İLGİLİ HABER:  iOS Google Assistant Değişiyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?