WWDC 2019 etkinliği tüm hızıyla yaklaşıyor. Birkaç hafta sonra düzenlenmesini beklediğimiz etkinlikle beraber yeni yazılımlar ortaya çıkacak. İlk olarak yeni iOS yazılımının ortaya çıkmasını bekliyoruz. Hemen sonrasında MacOS ve WatchOS için yeni sürümler duyurulacak. Her ne kadar yeni yazılımların odak olduğu bir tanıtım bekliyor olsak da aslında durum biraz daha farklı olacak.

Tanıtım sırasında sadece yazılımların ortaya çıkması beklenmiyor. Bunun yanında bazı donanım ürünlerinin de tanıtıldığını göreceğiz. Bu noktada en iddialı donanım ürününün ise Apple Mac Pro olması bekleniyor. Bir sunum sırasında görselleri ortaya çıkan yeni cihazın tasarımı ve özelliklerinin büyük bir bölümü de sızdırılmış durumda.

Apple Mac Pro Neler Sunacak?

Mac Pro 7.1 ismine sahip olduğunu göreceğimiz cihaz, yine mini ölçülere sahip olacak. Oldukça küçük olmasına karşın silindir tasarımdan biraz daha farklı bir yapının sunulacağı da görülüyor. Bu kez biraz daha köşeli bir tasarım tercih edilecek. Köşe kısımlarından daha net bir cihaz karşımıza çıkacak. Yine minimal hatların dikkat çekeceğini de net bir şekilde söyleyebiliriz. Bu bölümde herhangi bir değişiklik beklenmiyor.

Asıl değişiklikleri hissedeceğimiz kısımlardan birisi de yeni kasanın içerisinde yer alacak olan donanım. Bu konuda da oldukça iddialı bir modelin sunulması bekleniyor. Apple Mac Pro içerisinde Intel Xeon W Cascade Lake-X işlemcilerinin yer aldığını göreceğiz.

Apple Mac Pro

Hız konusunda fark yaratan ve herhangi bir kilidi bulunmayan işlemcileri beraberinde Nvidia Quadro ve RTX BTO ekran kartları takip edecek. Bu demek oluyor ki ekran kartı konusunda da son teknolojiye yer verilmiş olunacak. Çok daha iddialı bir model olarak karşımıza çıkacak olan Apple Mac Pro, yine T2 çiplerine yer verecek.

Bunun dışında DDR5 RAM bellek tipine geçiş yapıldığını göreceğiz. DDR5 RAM’leri duyurulmadığı için tam olarak nasıl bir sistemden söz ettiğimizi bilmiyoruz. Bu noktada yapılacak açıklamaları beklemek gerekiyor. Muhtemelen 4 Haziran sonrasında bu konuda da net bilgileri almak mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir: Eski Mac Modellerinde Güvenlik Açığı!

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?