Apple Mac Pro Çıkış Tarihi Kesinlik Kazandı

0
124
Apple Mac Pro

Apple’ın yeni bilgisayarları için tanıtım yapıldı. 16 inçlik MacBook Pro modelinin tanıtılmasıyla beraber bilgisayar sınıfını yenilemiş olan marka, hala Mac Pro modelinin satışını gerçekleştirmedi. Tanıtılmasının ardından uzunca bir süredir satışa çıkmayan bilgisayar modellerinin, ne zaman satışa çıkacağı konusunda da herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

Merakla beklenen serinin testlerinin devam ettiği ve bazı kullanıcılara cihazların gönderildiği iddiaları da vardı. Neyse ki 16 inçlik MacBook Pro modelinin tanıtımı sonrasında bu konuda da bazı açıklamalar yapıldı. Tanıtımın hemen sonrasında Apple, Mac Pro modellerinin Aralık ayı içerisinde satışa çıkacağını duyurdu.

Apple Mac Pro Geliyor

Aralık ayında satışa çıkacak olan yeni Apple Mac Pro bilgisayar modelleri için henüz tüm fiyat seçenekleri de açıklanmadı. Bu modelin giriş seviyesi cihazlarında 5999 dolar gibi bir satış fiyatının olacağı açıklanmıştı. Fakat tabii ki bu model tek bir seçenekle gelmeyecek. İşlemciler 8 çekirdekten 28 çekirdekli işlemci modellerine kadar yükseltilebiliyor.

Aynı şekilde RAM kısmında da 1,5 TB seviyesine kadar çıkış yapılabiliyor. Ekran kartı kısmında ise üç farklı AMD seçeneğini seçmek mümkün. İlk seçenekte AMD Radeon Pro 580X modeli, ikinci ekran kartı kısmında AMD Radeon Pro Vega II kullanılıyor. Son modelde ise AMD Radeon Pro Vega II Duo ekran kartları kullanıyor.

Yeni Mac Pro

Haliyle yapacağınız bu seçimlere göre fiyat kısmında da değişiklikler olacak. Maksimum fiyatın ya da diğer fiyat seçenekleri için markanın satış sayfalarını güncellemesi gerekiyor. Satış fiyatları konusunda da detayların açıklanmasından sonra bilgi paylaşımı yapacağız.

Muhtemelen Aralık ayının başında fiyat seçenekleri için de detaylar belli olmuş olacak. Kesin satışların ne zaman başlayacağını şu an bilemiyoruz. Aralık ayının sonunda da olabilir başında da olabilir.

İLGİLİ HABER:  iPhone X Kılıfını iPhone Xs Modelinde Kullanabilir Miyim?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?