Akıllı telefon üreticileri arasında bir adım öne çıkan dev marka Apple, her sene ilgi çeken akıllı telefon modeli olan iPhone serisine bu sene yeni bir üye daha ekledi. iPhone 7 olarak piyasaya çıkan yeni modelle beraber Apple’ın akıllı telefon alanında iyiden iyiye kendisini göstermeye başladığını da söyleyebiliriz. Kullanıcılara bu şekilde birçok yeni özellik sunan Apple’ın yeni telefonunu satışa sunmasıyla beraber ise telefon hakkında bazı olumsuz yorumlarda gelmeye başladı. Özellikle bazı kullanıcılardan telefonun arıza yaptığı yönünde birçok haber gelmesi kullanıcıların kafalarını karıştırmaya yetti.

Son olarak geçtiğimiz hafta bir iPhone 7 telefonun arabada yandığının açıklanması Samsung’un yaşadığı sorundan sonra Apple’ın da benzer bir sorun yaşayıp yaşamayacağının merak edilmesine neden olmuştu. Apple’ın birkaç telefonunda benzer bir haberin gündeme gelmesi sonrasında ise Apple konu hakkında bir uyarıda bulundu. Yapılan uyarıda soruna neden olan en büyük etkenin korsan aksesuar kullanmak olduğu açıklandı. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre sahte şarj cihazlarının, kulaklıkların ve hatta kılıfların aşırı ısınma sorununa neden olduğu ve bu durumda da cihazların yanma sorunları ile karşı karşıya kalındığı da açıklandı.

Söz konusu açıklamada en çok dikkat çeken konu ise Apple’ın Amazon’u suçlaması oldu. Dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Amazon’un korsan aksesuar satışı yapan sayfaları da bünyesinde barındırdığını belirten Apple bu konuda da kullanıcıları uyarmayı da ihmal etmedi.

Daha önce birçok marka ile bu konuda orijinal ürün mücadelesi içerisine de giren teknoloji devi orijinal ürün satışı yapmadığı gerekçesi ile birçok markaya da dava açmasıyla gündem olmuştu. Açılan davalar henüz sonuçlanmamışken Apple’ın ardı ardına uyarılarına devam etmesi ve kullanıcıların telefonlarda da benzeri yanma ve arızalanma sorunları ile karşı karşıya kalması konunun bir süre daha gündemde kalmasına neden olacak gibi. Bununla beraber Apple’ın konuya ilişkin yapacağı yeni açıklamalar ve bu açıklamalarda hangi markaların işaret edileceği de merak konusu oldu.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?