Apple Kulak Üstü kulaklık

WWDC 2018 etkinliği hızla yaklaşmakta. Apple’ın yazılım odaklı olarak bilinen etkinliğinin yaklaşmasıyla beraber etkinlikte kullanıcılara neler sunulacağı konusunda da yeni bilgiler gelmeye başladı. Tabii ki ilk olarak yazılım konusunda nasıl yeniliklerin yapılacağı kısmında bazı önemli bilgiler ortaya çıkmış durumda. Buna göre iOS 11.4 sürümünün yayınlanması ve iOS 12 sürümünün tanıtılması kesinlik kazanan yazılım beklentileri. Bunun dışında Apple’ın yine geçen sene olduğu gibi sürprizler yapacağı da belirtiliyor. En büyük sürpriz ise Apple Kulak Üstü kulaklık modeli olacak.

Daha önce paylaşılan bilgilere göre marka doğrudan kendi adıyla gelecek Apple Kulak Üstü kulaklık modelini tanıtacak. Peki, bu model nasıl özelliklere sahip olacak?

Apple Kulak Üstü Kulaklık Modeli İçin Yeni Konsept

Apple Kulak Üstü kulaklık modeli için beklentilerin oluşmasının ardından, yeni seri için konsept çalışmaları da gelmeye başladı. Son olarak geçen hafta içerisinde Curved adlı YouTube kanalı üzerinden bir konsept videosu paylaşıldı.

Apple Kulak Üstü kulaklık modeli için paylaşılan verilerden yola çıkarak hazırlandığı belirtilen konsept çalışmasında önemli teknolojilere de yer verildiği görülüyor. HomePod tasarımını andıran bir kulaklık tasarımını ortaya koyan çalışma, aynı zamanda kulaklıkların kablosuz şarj teknolojisi, sesli asistan desteği ve yine sesli komut özelliğine sahip olacağını gösteriyor.

Bunun dışında Siri logosunun yer aldığı alanda dokunmatik kontrollerin olması da yine büyük bir artı olarak vurgulanmış. Tamamen kablosuz olacağı ve iPhone, iPad, Mac modelleriyle çok kolay bir şekilde eşleştirilebileceği belirtilen yeni Apple Kulak Üstü kulaklık modelinin ne zaman tanıtılacağı konusunda ise bir bilgi yok. Bunun için Apple’ın WWDC 2018 etkinliği bekleniyor.

Fakat etkinlikte de yeni kulaklıkların tanıtılıp tanıtılmayacağı doğrulanmış değil. En azından etkinlik sonrasında kulaklıklar hakkında merak edilen soruların cevaplanacağını düşünüyoruz. Fiyatı ve iPhone modelleriyle beraber satılıp satılmayacağı konusu da soru işareti olarak kalan Apple Kulak Üstü kulaklık modelinin tanıtımına kadar konsept çalışmalarının devam edeceğini söylemek yanlış olmayacaktır.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.2.6 İmzaları Kapatıldı! Artık Geri Dönüş Yok

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?