Apple Koruma Camı Teknolojisini Geliştiriyor

0
257
Koruma Camı iPhone

Akıllı telefonlar gerçekten gelişmiş cihazlar ancak akıllı telefonlarında bazı olumsuz yanları yok değil. Bunlardan birisi de akıllı telefonların sağlamlığı. Her ne kadar kasa malzemesi kısmında akıllı telefonların çok daha başarılı modeller haline geldiğini görsek de telefonların hala bu konuda ciddi sorunları var.

Son modellerde kullanılan suya ve toza dayanıklılık sistemleri de hemen her koruma için yeterli değil. Öyle ki bu alanda yaşanan en büyük sorun camların çok çabuk bir şekilde kırılabiliyor olması. Gorilla Glass 5 teknolojisinde bile yeteri kadar koruma sağlanamıyor. Bu noktada iPhone telefonlarının da aynı sıkıntı ile gündeme geldiğini görüyoruz. İşte bu sorunu çözmek için Apple Koruma Camı adı verilen bir teknoloji kullanmaya hazırlanıyor.

Koruma Camı iPhone Sağlamlığını Arttıracak

Patent görselleri ortaya çıkan Koruma Camı teknolojisiyle beraber iPhone akıllı telefonların camları çok daha başarılı hale getirilecek. Telefonların cam kısmında çok daha dayanıklı bir yapıya yer verilecek ve patent görsellerine göre sertleştirilmiş camlar kullanılacak. Bu camların kırılmasının ise çok daha zor olacağından söz ediliyor.

Koruma Camı iPhone

Özellikle camların düşmelere karşı dayanıklı hale getirileceği konusunda bilgiler var. Mevcut camlara göre %30 oranında daha sağlam ve kırılması daha zor olacağından söz edilen Koruma Camı teknolojisinin, sadece ekran kısmında değil arka kapak bölümünde de geçerli olacağından söz ediliyor.

Yeni cam teknolojisinin dayanıklılığı arttırmasının yanı sıra görüntü kalitesinde herhangi bir bozulmaya neden olmayacağından da söz ediliyor. Fakat tüm bunlar için kesin bilgiler elde edilmiş değil. Muhtemelen Koruma Camı sisteminin bir sonraki iPhone modeliyle beraber gelmesi ve tüm sistemin bu şekilde anlatılması bekleniyor. 2018 yılı içerisinde gelecek olan modellerde Koruma Camı adı verilen bu teknolojinin kullanılıp kullanılmayacağı ise bilinmiyor.

İLGİLİ HABER:  Face ID Sorunu için Apple’dan İlginç Çözüm

İlginizi Çekebilir: 6.1 inç iPhone için Render Çizimleri ve Fiyatlar Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?