Çin’in Wuhan şehrinde ortaya çıkan ve oldukça ölümcül bir virüs olan Koronavirüs için dünya diken üstünde. İlk etapta Çin genelinde yeni önlemler alınması konusunda açıklamalar gelirken bir yandan da virüsün yayılmasının engellenmeye çalıştığı biliniyor. Bu noktada Çin hastalığın bulaştığı kişiler için yeni hastaneler yapmaya başladı.

Hatta prefabrik bir hastane inşaatının başladığı ve 1000 kişi kapasiteli merkezin sadece 6 gün içerisinde kurulmasının mümkün olacağı duyurulmuştu. Bir yandan virüse ilişkin yeni tedavi yöntemleri de araştırılmaya devam ediyor.

Tüm bu çalışmaların da bir maliyeti olduğunu biliyoruz. Özellikle yeni merkezlerin kurulması konusunda önemli adımlar atılırken bu konuda Çin’e yardım kampanyaları da gelmeye devam ediyor. Son olarak Apple, Koronavirüs tedavisi için Çin’e yardımda bulunacağını duyurdu.

Apple Koronavirüs Yardımlarına Başlayacak

Virüsün yayılmasını engelleme ve virüsün bulaştığı kişileri tedavi etme konusunda yapılan araştırmaların masraflarını karşılamak adına Apple’ın da desteğe başlayacağı duyuruldu. Firmanın henüz nasıl bir para yardımında bulunacağı konusunda kesin bilgiler yok. Kesin olarak yardım miktarı ve yardımın şekli konusunda da bilgiler paylaşılmadı.

Apple Koronavirüs

Muhtemelen Apple Koronavirüs kampanyaları kapsamında yeni ürünler sunabilir ya da RED projesinde olduğu gibi özel aksesuarlar sunabilir. Benzeri bir çalışmanın HIV virüsü için de geçerli olduğunu görmüştük. Özel üretilen RED ürünleriyle beraber Apple HIV virüsüne karşı mücadeleye destek vermesi söz konusu olmuştu.

Benzeri bir durumun Apple Koronavirüs kampanyası kapsamında da sunulması söz konusu olabilir. Firmanın bu konuda açıklamaları geldikçe paylaşacağız. Virüs konusunda kurulan hastanelerin dışında nasıl önlemlerin alınacağı konusunda da henüz açıklanmamış kesin bilgiler yok. Sadece Apple değil, dünyaca ünlü diğer markaların da benzeri şekilde yapacağı yardımlarla beraber yeni adımların atılması bekleniyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Face ID Planlarıyla iPhone Tasarımlarını Yine Değiştirecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?