Akıllı telefon devi Apple’ın iPhone serisi akıllı telefonlarla beraber telefon pazarının en büyük firmalarından biri olduğu artık bilinen bir gerçek. Samsung ile beraber bu alanda en çok satış yapan markalardan biri olan akıllı telefon serisi haliyle dünyanın da en çok kullanılan telefon serisi olarak dikkat çekiyor. Bu derece yüksek bir kullanıma sahip olan iPhone telefonlar için ise ortaya atılan son iddia kafaları oldukça karıştırdı.

Apple Kullanıcıların Görüşmelerini Kayıt Altına Alıyor İddiası

Ortay atılan iddialara göre Apple iPhone kullanıcılarının görüşmelerini kayıt altına alıyor. iPhone kullanıcılarının görüşmelerini, mesajlaşmalarını kısacası tüm iletişim bilgilerini kayıt altına aldığı iddia edilen Apple’ın bu verileri ise yedeklediği de belirtildi. Rus araştırmacılar tarafından ortaya atılan iddialara göre kullanıcıların verilerini depolamak için ise Apple, iCloud sistemlerini kullanıyor.

Şu an için sadece bir iddia olarak dikkat çekse de henüz Apple tarafından da ortaya atılan iddialara bir yalanlama gelmedi. Buna karşın Rus araştırmacıların tüm bu iddialarını doğrulayacak herhangi bir veri paylaşımında da bulunmadığını belirtelim. Şu an için sadece bir iddiadan ibaret olan konu hakkında Apple’ın iPhone kullanıcılarına bir açıklama yapması da bekleniyor. Kullanıcı verilerinin kayıt altına alınıp alınmadığı konusunda tüm detaylarında Apple açıklamasından sonra netleşmesi de bekleniyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?