Apple Konsept Videoları Ne Kadar Gerçeği Yansıtıyor?

0
58
iPhone 8

Apple’ın yeni seri akıllı telefonları olan iPhone 8 akıllı telefonlarının daha iddiaları ortaya çıkar çıkmaz ne kadar konuşulmaya başlandığını biliyoruz. Sadece teknoloji dünyasında da değil ayrıca iş dünyasında da atacağı adımlar merakla takip edilen Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarının şimdiye kadarki tüm diğer iPhone serilerinden daha çok merak edildiği ve daha çok gündeme getirildiği de başka bir gerçek. Bu durumun nedeni ise telefonda imza atılacak olan ilkler.

İlk kez bir iPhone modelinde OLED ekranın kullanılacağının düşünülmesi, ilk kez bir iPhone serisinde Touch Bar sisteminin kullanılacağının düşünülmesi, ilk kez bir iPhone modelinde kablosuz şarj teknolojisine tam anlamıyla geçilecek olması gibi birçok ilk bir araya geldiğinde haliyle iPhone 8 akıllı telefonları da gündem oluyor. Bu noktada yeni seri akıllı telefonların birçok ilke imza atacak yeni tasarımları ile ilgili ise sürekli olarak konsept videolar yayınlanıyor. Peki bu videolar ne kadar gerçek? Neye göre yayınlanıyor?

Konsept Videolar Gerçek Mi?

Şimdiye kadar yeni seri iPhone 8 için yayınlanan birçok konsept video var. Bu konuda yapacağımız genel yorum söz konusu videoların birçoğunun ortaya atılan iddialarla beraber hazırlanmış olan tahmini videolar olduğunu belirtelim. Sadece özellikler bir araya geldiğinde oluşacak olan tasarım ele alınıyor. Fakat bazı videolarda ise farklı olarak Apple’a yakın kaynaklar tarafından daha önce görmediğimiz detaylar kullanılıyor.

iPhone 8

Bu videoların ise aslında iPhone 8 hakkında ilginç detaylar ortaya koyduğu gündemde. Özellikle Touch Bar sistemli yayınlanan konsept videolarının gerçeklik payının olabileceği yakın kaynaklar tarafından konuşulan iddialar arasında. Daha önceki serilerde de benzer bir durumu görmüştük. Mesele iPhone 7 için yayınlanan bazı konsept videoların birebir telefonun tasarımını yansıttığı tanıtımdan sonra ortaya çıkmıştı. Aynı durum iPhone 8 için de geçerli olabilir.

İLGİLİ HABER:  Apple iPhone 8 3 Farklı Kamera İle Gelebilir

Apple Bilerek Mi Yapıyor?

Tüm bunlarla beraber ilginç bir komplo teorisi daha gündemde. Bazı kaynaklar bunu Apple’ın kasıtlı olarak yaptığını ve kullanıcıların tepkisini ölçtüğünü dile getiriyor. Özellikle daha mantıklı görünün konsept videolarında böyle bir durum söz konusu mu bilinmez ama Apple böyle bir strateji uyguluyorsa oldukça mantıklı bir yol izlediği de kesin.

Zira bu şekilde gelen tepkilere ve isteklere göre telefonda değişiklikler yapmak ya da var olan sürümler üzerinde oynamak mümkün hale gelmiş oluyor. Tüm bunları iPhone 8 tanıtımında öğrenmiş olacağız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?