Apple Kimliğimi/Apple Şifremi Unuttum, Ne Yapacağım?

88

“Apple kimliğini unuttum”, “Apple şifremi unuttum” gibi sorular Facebook sayfamız üzerinden sıkça sorulan sorular arasındaydı. Bu sebeple bugün böyle bir yazıyı kaleme alalım dedik. Şimdi verilerinizi kaybetmemek şartı ile gelin Apple Kimliğinizi/parolanızı nasıl kurtaracaksınız inceleyelim.

1) Apple Kimliğinizi Bulma

Apple kimliğiniz, Apple ile ilgili olarak yaptığınız her şey için kullanıcı adınızdır. iCloud’a giriş yapma, App Store üzerinden uygulama indirme/uygulama satın alma, iTunes Store’dan alışveriş yapmak gibi pek çok adımda bu hesabınızı kullanırsınız.

Apple kimliğinizi unuttuysanız öncelikle Apple Kimliğim‘e gidin ve “Apple kimliğinizi bulun” kısmından size sorulacak olan hesabınıza dair soruları doğru bir şekilde cevaplayın. Bu sayede Apple kimliğinizi bulabilirsiniz.

2) Apple Parolanızı/Şifrenizi Bulma

Apple kimliğinizi biliyorsanız ancak giriş yapamıyorsanız şifrenizi sıfırlamanız gerekiyor. Yine Apple Kimliğim‘e giderek “Parolayı sıfırlayın” kısmından şifrenizi/parolanızı sıfırlayabilirsiniz.

3) Apple Kimliğinize Hala Erişim Sağlayamıyorsanız

Parola/şifre sıfırlamayı denediniz yine de hesabınıza erişemediyseniz ne yazık ki yeni Apple Kimliği almanız gerekecek. Bu adımda oldukça dikkatli davranmanız gerekiyor. Çünkü telefonunuz üzerindeki veriler parola/şifresini unuttuğunuz Apple kimliğinize bağlı ve kaldırırken hata yapmanız durumunda telefonunuzdan silinebilirler.

Öncelikle Apple Kimliğim üzerinden yeni bir Apple hesabı oluşturun. Oluştururken tekrardan şifrenizi/parolanızı unutma riskine karşı lütfen bilgilerinizi eksiksiz ve hatırlayacağınız bilgilerle doldurun.

Daha sonra iPhone, iPad vs. üzerinden erişim sağlayamadığınız Apple Kimliğinizi; Ayarlar > iCloud > En alt kısımdaki “Çıkış Yap”a tıklayın. “Hesabınızdan çıkış yaparsanız …” şeklinde bir uyarı ekranı gelecektir, yine “Çıkış Yap” deyin. Ardından tekrar bir uyarı ekranı gelecektir ve burası çok önemli. Bu ekranda “iPhone’umda Tut” seçeneğini seçeceksiniz! iCloud’dan çıkış yaptınız. Şimdi iTunes ve Apple Store’dan çıkış yapacağız. Yine Ayarlar > iTunes ve Apple Store > Üst ksımdaki Apple Kimliği: … alanına tıklayın. Çıkan uyarı ekranından “Çıkış Yap” deyin.

Erişim sağlayamadığımız Apple hesabımızdan verilerimizi kaybetmeden kurtulmuş olduk. Şimdi yeni açtığınız Apple Kimliğiniz ile Ayarlar > iCloud ve Ayarlar > iTunes ve Apple Store alanlarından giriş yapabilirsiniz.

Soru ve sorunlarınız için aşağıdaki yorum alanını kullanabilirsiniz.

88 YORUMLAR

  1. fatih by pardon son olarak bisey dycem unuttum soylemeyi, burda yeni icloud kimligi oluştur dio yeni kimlik oluşturursam sıkıntı olurmu mani olurmu telefona kullanima

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here