Apple Kimliğimi/Apple Şifremi Unuttum, Ne Yapacağım?

193

“Apple kimliğini unuttum”, “Apple şifremi unuttum” gibi sorular Facebook sayfamız üzerinden sıkça sorulan sorular arasındaydı. Bu sebeple bugün böyle bir yazıyı kaleme alalım dedik. Şimdi verilerinizi kaybetmemek şartı ile gelin Apple Kimliğinizi/parolanızı nasıl kurtaracaksınız inceleyelim.

1) Apple Kimliğinizi Bulma

Apple kimliğiniz, Apple ile ilgili olarak yaptığınız her şey için kullanıcı adınızdır. iCloud’a giriş yapma, App Store üzerinden uygulama indirme/uygulama satın alma, iTunes Store’dan alışveriş yapmak gibi pek çok adımda bu hesabınızı kullanırsınız.

Apple kimliğinizi unuttuysanız öncelikle Apple Kimliğim‘e gidin ve “Apple kimliğinizi bulun” kısmından size sorulacak olan hesabınıza dair soruları doğru bir şekilde cevaplayın. Bu sayede Apple kimliğinizi bulabilirsiniz.

2) Apple Parolanızı/Şifrenizi Bulma

Apple kimliğinizi biliyorsanız ancak giriş yapamıyorsanız şifrenizi sıfırlamanız gerekiyor. Yine Apple Kimliğim‘e giderek “Parolayı sıfırlayın” kısmından şifrenizi/parolanızı sıfırlayabilirsiniz.

3) Apple Kimliğinize Hala Erişim Sağlayamıyorsanız

Parola/şifre sıfırlamayı denediniz yine de hesabınıza erişemediyseniz ne yazık ki yeni Apple Kimliği almanız gerekecek. Bu adımda oldukça dikkatli davranmanız gerekiyor. Çünkü telefonunuz üzerindeki veriler parola/şifresini unuttuğunuz Apple kimliğinize bağlı ve kaldırırken hata yapmanız durumunda telefonunuzdan silinebilirler.

Öncelikle Apple Kimliğim üzerinden yeni bir Apple hesabı oluşturun. Oluştururken tekrardan şifrenizi/parolanızı unutma riskine karşı lütfen bilgilerinizi eksiksiz ve hatırlayacağınız bilgilerle doldurun.

Daha sonra iPhone, iPad vs. üzerinden erişim sağlayamadığınız Apple Kimliğinizi; Ayarlar > iCloud > En alt kısımdaki “Çıkış Yap”a tıklayın. “Hesabınızdan çıkış yaparsanız …” şeklinde bir uyarı ekranı gelecektir, yine “Çıkış Yap” deyin. Ardından tekrar bir uyarı ekranı gelecektir ve burası çok önemli. Bu ekranda “iPhone’umda Tut” seçeneğini seçeceksiniz! iCloud’dan çıkış yaptınız. Şimdi iTunes ve Apple Store’dan çıkış yapacağız. Yine Ayarlar > iTunes ve Apple Store > Üst ksımdaki Apple Kimliği: … alanına tıklayın. Çıkan uyarı ekranından “Çıkış Yap” deyin.

Erişim sağlayamadığımız Apple hesabımızdan verilerimizi kaybetmeden kurtulmuş olduk. Şimdi yeni açtığınız Apple Kimliğiniz ile Ayarlar > iCloud ve Ayarlar > iTunes ve Apple Store alanlarından giriş yapabilirsiniz.

Ekleme: Eğer bu yöntemlerden hiçbirisi işinize yaramadıysa, şu konuda kesin çözümü anlattık:

iCloud iPhone/iPad aktivasyon kilidi kaldırma

Soru ve sorunlarınız için aşağıdaki yorum alanını kullanabilirsiniz.

Ekleme: Bir arkadaşın başına gelenleri aşağıya ekledik. Yaşadıkları üzerinden bir çıkarımda bulunabilirsiniz.

Yorum şu şekilde;

“apple kimliği parolamı unuttum fatura ile sıfırlama işlemi için talepte bulundum. önce normal faturamı resmini çekip yetkilinin gönderdiği mail onaylı sistemden faturayı apple yetkilisine ulaştirdim 2 güne cevap gelicek denildi. gelen cevap faturada imei no olmadiği yönündeydi. ama faturada imei kocaman harflerle yazıyordu. ve mailde ilginç bir şekilde eğer imei yoksa elle yazın diye bir cümle vardi. bende imeinin yazili olduğu yerin altina imei yazip imei no sunu baloncuk içine aldim tekrar gönderdim. bu sefer bilgiler sistemdekilerle uyuşmadi distribütor faturasi lazım denildi. bende telefonu aldiğim şirkete başvurdum (gold pc) e fatura adiyla distribütor faturasini aldim. tekrardan apple a başvurdum. bu sefer gene ayni şeyi söylediler fatura bilgileri eşleşmedi diye. aklımı oynatacam 3000 tl verip aldiğim telefonu kullanamıyorum.. 2014 te sıfır almiştim telefonu kesinlikle ikinci el değil. zaten mail falan hep benim adima ancak şifresini hatırlamıyorum icloud ile app store da farklı mailler kullanmiştim o yüzden icloud yani telefonu kurduğum maili 4 sene hiç kullanmadiğim için unuttum. bu apple destek hattını aradiğimda cevap veren yetkililerin cevaplari gerçekten sinir bozucu yetkili bayanın dediği şu ” mustafa bey inanin benimde iphone um şifresini unuttuğum için gitti açamıyorum” bir diğeri çok geçmiş olsun çok üzüldüm sizin adınıza dedi 🙂”

 

Sizden Gelenler:

1-Kızım için aldığımız apple kimliğin şifresini unuttuk.Ifotget Apple adresinden kimliği kurtarmak için başvurduk.12 aralıktan beri bekliyoruz.gelen msj en son 12 şubatta bilğilendirileleceği yazıyor.
Talep edildi ve doğrulanıyor bölümleri yeşil görünüyor yani bu iki aşamayı geçtik hazırlanıyor kısmı kaldı. 

193 YORUMLAR

  1. Selamun aleyküm fatih bey benim yakın bir arkadaşımın kardeşi trafik kazasında hayatını kaybetti.Kaza sonucu telefon ezildi.Ailesi de telefonun içinde fotoğrafları olduğu için benden bu konuda yardım istedi.Ama icloud hesabı ve şifresini bilmiyorlar.Bende bu konuda sizden yardım istiyorum.Şimdiden Allah razı olsun.

BU KONUDA SİZ NE DÜŞÜNÜYORSUNUZ?

Please enter your comment!
Please enter your name here