Apple Kimliği Güvenlik Soruları Nasıl Değiştirilir?

0
2434
Apple Kimliği Güvenlik Soruları Değiştirme

Apple kimliğinizi ilk oluştururken, hesabınızın çalınması veya şifrenizin kilitlenmesi halinde hesabınızı kurtarmaya yardımcı olması için güvenlik soruları ayarlamanız istenir. Ancak çoğu kullanıcı zaman geçtikte, güvenlik sorularının cevaplarını unutur. İyi haber şu ki, Apple kimliği güvenlik sorularını değiştirmek mümkün. Bu yazıda Apple ID güvenlik sorularını nasıl değiştirebileceğinizi göstereceğiz.

Apple Kimliği Güvenlik Sorularını Değiştirme

Apple Kimliği güvenlik sorusunun cevabını unuttuysanız, hesabınızı oluştururken bir kurtarma e-postası belirlemiş olmayı umut edersiniz. Kurtarma e-posta adresini, Apple kimliğinizin güvenlik sorularını ve cevaplarını hatırlamasanız da hesabınızı kurtarma yöntemi olarak kullanabilirsiniz.

Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

1. Bir web tarayıcısında Apple ID oturum açma sayfasını ziyaret edin ve oturum açın.

Apple Kimliği Giriş Sayfası

 

2. Güvenlik bölümüne gidin ve hesabınıza bir KURTARMA E-POSTASI eklediğinizden emin olun. Eğer daha önce eklemediyseniz, bir kurtarma e-posta adresi ekleyin. Daha sonra mavi renkli Soruları Değiştir… yazısına tıklayın.

Apple ID Hesap Ayarları

3. Soruları Değiştir… yazısına tıkladığınızda, güvenlik soruları ve cevaplarını değiştirebilmeniz için bir form açılır. Açılan formda hazır sorular arasından üç adet güvenlik sorusu seçmeniz ve cevapları elle doldurmanız gerekiyor. Cevapların soruyla ilgisi olması gerekmiyor. Örneğin, “Gençken en iyi arkadaşınız kimdi?” sorusuna cevap olarak “armut” yazabilirsiniz. Yazacağınız cevapların en önemli noktası, hesabınızı sıfırlamanız gerektiğinde kolayca hatırlayabileceğiniz cevaplar olmasıdır.

Apple Kimliği Güvenlik Sorularını Değiştirme

4. Yeni güvenlik soruları ve cevaplarını belirledikten sonra sağ alt köşedeki Devam butonuna tıklayın.

Apple ID güvenlik soruları değiştirme

Hepsi bu kadar!

Artık Apple kimliği güvenlik sorularını değiştirdiniz ve hesabınızı kurtarmanız gerektiğinde yeni soru ve cevapları kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:

İLGİLİ HABER:  Apple'dan Yeni İki Faktörlü Apple Kimliği Doğrulama Sistemi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?