Apple, Kaybolan Gençlerin Telefonlarını İnceleyecek

0
49

Geçtiğimiz günlerde Florida’da yaşayan iki genç kaybolmuştu. 14 Yaşlarındaki iki gençten uzun süredir haber alınamıyor. Bilinenlere göre en son Atlantic Okyanus’unda seyahat eden iki genç daha sonra ortadan kayboldular. Yaklaşık bir hafta boyunca yapılan aramalar sonucunda ise iki gence ulaşılmış değil. Ancak geçtiğimiz günlerde, iki gencin botları ve Stephanos’ın iPhone’u bulundu.

Bulunan iPhone, Stephanos’ın babasına teslim edilmek istendi. Ancak daha sonra, iPhone’un bir uzman tarafından incelenmesine ve gereken delillerin toplanmasına karar verildi. Okyanusta zarar gören iPhone, içindeki verilerin kurtarılması için Apple’a gönderilmeye hazırlanıyor. Eğer bulunan iPhone’un içinden bilgiler kurtarılabilirse, gençlerin nerede kayboldukları ve nasıl bir sorunla karşı karşıya kaldıkları belki de öğrenilebilecek.

Apple‘ın bu konuda nasıl bir hazırlık ve inceleme yapacağı ise henüz kesin olarak bilinmiyor. Ancak, daha önce Apple’ın oğlunu kaybetmiş olan bir babaya yardım ettiğini biliyoruz. Konuyla ilgili olarak gelişmeler geldiği sürece sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

İLGİLİ HABER:  Apple'ın Yeni Müzik Servisi, Sanatçılar için Sosyal Ağ Araçlarını Birleştirecek

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?