Apple Karma Gerçeklik Gözlükleri Ne Zaman Gelecek?

0
47
Vrvana

Apple’ın iPhone X tanıtımı hemen her açıdan markanın gündem olmasına neden oldu. Bir yandan Apple’ın gelecek planları ortaya çıktı, diğer bir yandan ise yeni nesil teknolojilere geçiş yapıldı. Telefonlarda kullanılan sistemler iPhone modellerinin geleceğini net bir şekilde ortaya koydu. Apple tarafından yapılan açıklamalarda da yeni modelle beraber gelen teknolojiler vurgulandı.

Telefonlar bir yana şimdi ise yeni modeller sonrasında gelecek olan teknolojiler üzerine açıklamalar yapıldı. iPhone X akıllı telefonlarından sonra gelen artırılmış gerçeklik teknolojisi de markanın bundan sonraki adımları olarak öne çıktı. Fakat görünen o ki bu kez sadece telefonlarda yer alan bir teknolojiden bahsetmiyoruz. Öyle ki son atılan adımlar artırılmış gerçeklik sistemini başlı başına bir donanım olarak göreceğimizi gösteriyor.

Vrvana Neden Satın Alındı?

Markanın bundan sonraki süreçte yeni akıllı telefonlarına eklediği teknolojiyi karma gerçeklik teknolojisine çevireceği ve bunun içinde özel bir başlık çıkaracağı düşünülüyor. Bu yönde gelen iddialar oldukça güçlü. İddiaların güçlü olması bir yana Apple’ın yeni gözlükleri için somut adımlar attığı da görülüyor. İlk olarak 30 milyon dolar verip Vrvana şirketini satın alan marka, ilk somut adımını atmış oldu. Karma gerçeklik başlıklarıyla tanıdığımız firmayı satın alan Apple’ın bu konuda adımlar atacağına böylelikle kesin gözüyle bakılmaya başlandı.

Vrvana

Üstelik iddialar gerçekse, yeni karma gerçeklik teknolojisi iPhone akıllı telefonlara ihtiyaç duymayacak. Başlı başına çalışabilen ve içerisinde ekran sistemlerinin de yer aldığı kasklar göreceğiz. Açıkçası tam olarak bir gözlük ya da bir kask ile karşılaşılıp karşılaşılmayacağı da bilinmiyor.

Bunun dışında karma gerçeklik teknolojisi için hazırlanacak başlıkların ne zaman tanıtılacağı kısmı da var. Bunun için Apple resmi açıklama yapmaktan kaçınıyor. Fakat kesin olan bir durum var ki çalışmalar çoktan başlamış gibi duruyor. Muhtemelen yeni karma gerçeklik donanımlarını da CES 2019 fuarında görebiliriz. Vrvana firması CES konusunda da tecrübeli bir firma.

İLGİLİ HABER:  Tüm Detayları ile Apple Music

İlginizi Çekebilir: Apple Otonom Araç Teknolojisi Tesla Rekabetinde

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?