Apple Kablosuz Şarj Teknolojisinin Kodları Ortaya Çıktı

0
77
iPhone 8 Kablosuz Şarj

Apple’ın kablosuz şarj teknolojisine geçiş sürecini bir hayli ağırdan aldığını gördük. Marka kablosuz şarj teknolojisini ilk olarak iPhone 7 modellerinde sunacak şeklinde bir beklentimiz oluşmuştu. Açıkçası iPhone 7 tanıtımı yapılmadan önce bu konuda önemli ipuçlarını da elde etmiştik. Fakat tanıtımın hemen sonrasında beklemenin manasız olduğunu gösteren detaylar paylaşıldı. Apple iPhone 7 serisinde de kablosuz şarj kullanımına yer vermedi.

Fakat artık markanın iPhone 8 serisinde kesin olarak kablosuz şarj kullanacağını söyleyebiliriz. Hatta bunun için sızıntıları ve şu ana kadar gelen paylaşımları da takip etmeye gerek yok. Bu seride de kablosuz şarj sunmayacak olursa Apple, çok geç kalmış olacak. Ortaya çıkan son iOS 11 GM kodlarının ise beklenen teknoloji için önemli detayları barındırdığını ekleyelim. Peki nedir bu önemli detaylar?

iPhone 8 Kablosuz Şarj Kesinleşti

iOS 11 GM kod dizini içerisinde, beta sürümde de görülen bir kod dizininin yer aldığı açıklanmış durumda. Geliştiriciler tarafından ortaya çıkarılan yeni kod dizini, yeni iPhone modellerinin kablosuz şarj barındıracağını kanıtlayan en büyük delillerden bir tanesi olarak gösterilebilir.

Geliştiriciler tarafından paylaşılan kodlara göre her üç model içerisinde de kablosuz şarj teknolojisinin kullanıldığını göreceğiz. Fakat beklendiği gibi başarılı olmayan bir kablosuz şarj sistemi de muhtemel. Daha önce bu konuda paylaşımlar yapmış ve yeni iPhone serilerinde sınırlı bir kablosuz şarj desteğinin öne çıkacağından söz etmiştik.

iPhone 8 Kablosuz Şarj

Kodlara göre beklenenin dışına çıkılmayacak ve 7.5W değerinde şarj sistemi sunulacak. Yani bir hızlı şarj durumu söz konusu değil. Ayrıca kablosuz şarj sırasında iPhone modellerinin ekranda animasyonlar gösterebileceği de belirtiliyor.

Şarj animasyonu nasıl gösterilecek ya da ne gibi bir animasyondan söz ediliyor? Kesin bilgi yok. Fakat kod değerlendirmelerine göre kesin olarak bu teknolojiyi görmemiz mümkün olacak. Üstelik dediğimiz gibi 3 farklı modelde de bu sistemin kullanılması dikkat çekecek.

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3 ve iOS 9.3.1 Jailbreak Tüm Gelişmeler

İlginizi Çekebilir: Yeni iPhone Modelleri Sonrasında iPhone 7 Ucuzlayacak Mı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?