Dünyanın en varlıklı markalarından Apple, hali hazırda iPhone ürünlerinde kablosuz şarj teknolojisini kullanmıyor. Bu sistemin tamamiyle kablosuz olmasını düşünen Apple, bu alanda önemli işlere imza atmaya hazırlanıyor.

Şimdiki kablosuz şarj ekipmanlarında bilindiği üzere, cihazı belirli bir yüzeye koymak gerekiyor. Apple de bu işi pek mantıklı görmediği için, bu teknolojiyi geliştirmeye çabalıyor. Bloomberg’in haberine göre iPhone ve iPad modellerini herhangi bir yüzey üzerine koymadan uzaktan şarj edecek bir teknoloji geliştiriyor. Mesafe artışında doğal olarak azalan enerjiyi nasıl geri kazandırabiliriz düşüncesiyle işe koyulmuşlar. Bu teknolojiye sahip iPhone modelini de 2017 yılında satışta görebiliriz.

Apple’ın bu konuda satın aldığı birçok patenti mevcut. Eğer böyle bir işe adım atarlar ve başarılı olurlarsa, Apple kullanıcıları telefonlarını şarj etmeyi unutabilecekler. Kablosuz kapsama alanına giren kullanıcıların telefonları bu sayede ceplerinde olsa bile şarj olmaya başlayacak. Bu gerçekten kullanıcıların lehine ve kullanım kolaylığı açısından bir ilke imza atacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?