Apple Kablosuz Şarj Teknolojisi İçin Broadcom İle Mi Çalışacak?

0
32
Apple kablosuz şarj

iPhone 8 akıllı telefonlarında kablosuz şarj iddialarının gündeme geldiğini telefon duyurulduğu andan itibaren biliyoruz. Aslında kablosuz şarj iddiaları sadece iPhone 8 akıllı telefonları için değil markanın eski seri akıllı telefonları olan iPhone 7 akıllı telefonları için de gündeme gelmişti.

iPhone 7 akıllı telefonları tanıtılmadan önce sürekli olarak gündeme gelen kablosuz şarj özelliğinin iPhone 7 ile beraber gelmemesi akıllı telefonlar için bu özelliğin geciken bir özellik olarak öne çıkmasına neden olmuştu. Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarında yer alacağına artık kesin gözü ile bakılan kablosuz şarj teknolojisi için ise bu kez daha ciddi iddialar ortaya atılmaya başlandı.

Broadcom İle Yeni İşbirliği İddiası

İlk olarak Apple’ın kiminle beraber kablosuz şarj teknolojisine adım atacağı merak ediliyordu. Bu konuda da her geçen gün yeni bir iddia karşımıza çıkıyor. Bir seferinde Intel markasıyla beraber bile bu konuda bir çalışma yapacağı ortaya atılan akıllı telefon devinin tüm bu iddiaları için bir doğrulama gelmemesi dikkat çekmişti.

Apple kablosuz şarj

Şimdi ise markanın yeni bir ortaklığa imza atacağı ve bu kez kablosuz şarj teknolojisi için yapılacak olan çalışmanın Broadcom firması ile beraber yapılacağı da iddia edilmeye başlandı.Hatta bu iddiaların yeni iddialar olmadığını uzun süredir Apple’ın akıllı telefonlarında yer alan kablosuz şarj teknolojisi iddiaları olduğu belirtiliyor.

İki yıldır iki firmanın beraber ortak olarak bu proje üzerinde çalıştıkları da yine iddialar arasında. Fakat henüz doğrulanmamış olan bir bilgi olduğu için kesin olarak bu ortaklık için herhangi bir yorum yapmak oldukça zor.

Cam Gövde İçin Özel Şarj Serisi

İddialarda konusun ve teknolojinin detayları konusunda da bazı bilgiler verildi. Verilen bu bilgilere göre Apple söz konusu akıllı telefonlarında yer vereceği kablosuz şark özelliği için akıllı telefonun yüzeyini de cam kaplama ile yapacak. Bu şekilde pillerin daha çabuk dolmasını ve daha güvenli olmasını sağlayacak bir sistemden de söz edilmekte.

Fakat tüm bunlarla beraber dediğimiz gibi Apple henüz hiçbir sistem için detay vermediği gibi bu sistem hakkında da henüz net detaylar sunulmuş değil. Bu nedenle iPhone 8 akıllı telefonları çıkış yapana kadar kablosuz şarj teknolojileri konusunda daha birçok iddia gündeme gelecek gibi. Bakalım tüm bu iddialar arasında Apple’ın yapacağı sistem hangisini doğrulamış olacak. Merakla beklenen bir diğer konuda bu olarak karşımıza çıkıyor.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?