Apple’ın yeni amiral gemisi akıllı telefonu iPhone 8 merakla bekleniyor. Tabi telefonun merakla beklenmesiyle beraber serinin yeni telefonunda aslında ne gibi özellikler olacağı konusunda da iddiaların ardı arkası kesilmiyor.

Sürekli olarak telefonun özellikleri neler olacak? Tasarımı nasıl olacak gibi sorular gelmekte? Haliyle sürekli olarak yeni telefonun özellikleri ile ilgili detaylarda paylaşılıyor. Fakat iPhone 8 için ortaya atılan iddiaların birçoğu telefonun teknik özellikleri ya da telefonun tasarımıyla ilgili oluyor. Fakat bunun dışında aslında çok daha dikkat çeken bir konu var. Bu konuda iPhone 8’in aksesuarları. Aksesuar konusunda ise en çok konuşulan iddia tabi ki kablosuz şarj iddiası.

Kablosuz Şarj Teknolojisi Gelecek Mi?

Bu noktada en çok merak edilen konulardan birisinden başlayalım. Gerçekten iPhone 8 ile beraber kablosuz şarj teknolojisi gelecek mi? Aslında sorunun cevabı ne olarak evet değil fakat Apple’ın bu teknoloji konusunda epey bir geri kaldığı kesin.

Rakipleri Samsung, Huawei gibi akıllı telefon markaları çoktan kablosuz şarj teknolojisine geçmiş ve hatta yenilikler üzerinde çalışıyorken Apple’ın henüz bu konuda bir ürününü görmememiz haliyle iPhone 8 serisinde bu açığın kapatılacağını gösteriyor. Tabi öne geçmek için Apple’ın ciddi adımlar da atacağı bekleniyor. Peki beklentiler neler? Bakalım.

iPhone 8 kablosuz şarj

Çok Daha Geniş Bir Alanda Şarj İmkanı

Apple’ın yeni kablosuz şarj teknolojisi ile ilgili bazı detaylarda ortaya çıkmaya başlamadı değil. İlk olarak markanın fark yaratmak için kablosuz şark teknolojisinin en büyük sorunlarından biri olan mesafe sorununu çözeceği düşünülüyor.

Şöyle ki ister Samsung olsun ister Sony bu alanda en çok kullanılan kablosuz şarj cihazlarında bile ana bir sorun var. Bu da mesafe sorunu. Her ne kadar kablosuz şarj teknolojisi olarak anılsa da aslında telefonu şarj edebilmek için yine kablosuz stantların üzerine telefonu yerleştirmeniz gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  Samsung Galaxy S6, iPhone 6 Plus Gibi Kolayca Bükülüyor!

iPhone 8 kablosuz şarj

Apple’ın yeni teknolojisinde ise bu sorunun çözüleceği düşüncesi var. En azından kablosuz şarj için biraz daha geniş bir mesafe kullanılabileceği görüşü hakim. Apple bunu nasıl sağlayacak?  Gerçekten kablosuz şarj cihazlarının mesafelerini arttırmak mümkün mü? Bunu Apple’ın tanıtımıyla beraber göreceğiz.

Kablo İhtiyacı Olmayacak İddiası

Bir diğer konu kablosuz şarj cihazlarının da prize bağlanarak şarj ediyor olması. Apple’ın yeni teknolojisinde ise bu sorunun taşınabilir şarj cihazları sistemleri gibi benzer bir sistem kullanılarak çözüleceği ver artık sürekli olarak cihazların kablolu bağlantıda durmasına gerek kalmayacağı görüşü de var.

Sadece bu özelliklere bile baktığımızda Apple’ın iPhone 8 için düşündüğü iddia edilen yeni şarj teknolojisinin rakiplerinin bir hayli önüne geçebileceği hatta farklı akıllı telefon modellerine uyum verilirse bir aksesuar olarak da epey satacağını söylemek yanlış olmaz. Bakalım iPhone 8 için geliştirilen kablosuz şarj teknolojinde neler göreceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?