Apple Kablosuz Şarj Sistemi Yatırımlarına Devam Ediyor

0
66
PowerbyProxi

Apple, çok uzun bir süre sonra iPhone 8 ve iPhone X modelleriyle beraber kablosuz şarj teknolojisine geçiş yaptı. iPhone 8 ve iPhone X modellerinin sırf bu teknoloji için kaplama malzemesinin değiştirildiği ve artık cam kaplama sisteminin kullanıma girdiği de görülmüş oldu. Apple’ın yeni seri akıllı telefonlarında kullanmaya başladığı kablosuz şarj teknolojisi içerisinde kullanılan sistemler ise bir hayli eleştiri aldı. Öyle ki rakipleri Apple’ın çok daha önünde bir kablosuz şarj teknolojisi sunmayı başarıyor. Daha hızlı kablosuz şarj sunan rakiplerinin önüne geçmek isteyen Apple ise bu konuda çok önemli bir yatırıma imza attı. Marka PowerbyProxi şirketini satın aldı.

Apple Neden PowerbyProxi Satın Almasını Gerçekleştirdi?

Yeni Zelenda merkezli olan PowerbyProxi şirketinin alınma nedeni de tamamen kablosuz şarj aksesuarlarının geliştirilmesi. Buna göre Apple kablosuz şarj aksesuarları ve stantları üreten firmaya bir teklifle gitti ve firmanın teklifi kabul etmesi sonrasında PowerbyProxi Apple bünyesine katıldı.

Kablosuz şarj teknolojisi konusunda elinde tam 450 patent bulunan firmanın satın alınması sonrasında Apple’ın ilk kablosuz şarj standı olan AirPower üzerinde yoğunlaşacağı belirtiliyor. Firmanın elinde bulunan 450 patent artık Apple’ın eline geçti. Bunun yanında önemli bir ekipte Apple’ın eline geçmiş oldu.

PowerbyProxi

Böylelikle kablosuz şarj teknolojisinde geri planda olan bir firma olarak gösterilmiş olsa da Apple’ın bir anda öne geçebileceğini görüyoruz. PowerbyProxi satın almadı sonrasında firmanın daha ne gibi yeni teknolojilerle gündeme geleceği merak konusu oldu. Muhtemelen iPhone X akıllı telefonları için özel geliştirilmiş olan kablosuz şark aksesuarları görmeye başlayacağız. Şu an için ileri dönük bu planlar hakkında bilgiler verilmedi. Bilgiler verilmediği gibi Apple’ın PowerbyProxi firmasını satın almak için ne kadar para ödediği de açıklanmadı.

İlginizi Çekebilir: iPhone Kullanıcılarına Kamera Şoku! iPhone İzleniyor Mu?

 

İLGİLİ HABER:  Apple'ın 7 Eylül Etkinliği

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?