Apple dendiği zaman insanın aklına teknoloji alanında birçok konu gelmekte. Bunlardan bir tanesi de müzik. iPod ile müzik teknolojisinde çok büyük adımlar atılmasını sağlayan firmalardan bir tanesi olan Apple yeni çıkaracağı modeli iPhone 7’de de müzikseverler için bir yenilik getirmek için son derece kararlı. Durum böyle olunca herkes Apple’dan güzel bir yenilik bekliyor. Telefonlarında müzik konusunda en son iPhone 5 çıkarttığı zaman yeni bir yenilik yapmıştı. Bu yenilikte kulaklık yönündendi. O zamanlar bu kulaklık oldukça ilgi görmüştü ve Apple’da bunu iPhone 5’de, iPhone 6’da, iPhone 6s ve iPhone SE’de kullanmıştı.

Apple’ın şimdi ise iPhone 7’de yeni bir kulaklık kullanması bekleniyor. Gelen bilgilere baktığımızda Apple’ın iPhone 7 için üreteceği bu kulaklıkta 3.5mm giriş bulunmayacağı söyleniliyor. Ancak nasıl bir kulaklık olacağı hakkında henüz bir şey bilinmiyor. Lightning port ile cihaza bağlanan bir kulaklık mı yoksa bluetooth ile cihaza bağlanan bir kulaklık mı?

Yapılan dedikodulara baktığımız zaman Apple’ın kablosuz bir kulaklık yapacağını söyleyebiliriz. Ancak kablosuz olması yanında kulaklığın ses kalitesi de ayrı bir önem taşıyor. Kablodan kurtuldu diye ses kalitesi düşük olmamalı. iPhone 7 çıktığı zaman kulaklığın da nasıl bir şey olacağını ve ses kalitesinin nasıl olacağını göreceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?