Apple Kablosu Şarj Standı Satışlarına Başladı

0
491

AirPower. Çok umutlar beslenen, tanıtımı sırasında “yapmışlar” dememize neden olan kablosuz şarj standı. Her ne kadar beklenti büyük olsa da tüm bu beklentinin suya düştüğü de bir gerçek. Öyle ki beklentiler bir yana, yeni şarj standının satışa bile çıkmadığını gördük.

Cihazda yer alan sorunlar ve çoklu şarj için desteğin yeterli olmaması gibi bahanelerle beraber şarj cihazlarının satışının başlamadan bittiğini görmüştük. Yeni bir cihaz ne zaman satışa çıkacak derken, markadan beklenmedik bir hamle geldi. Tasarımı AirPower serisine oldukça benzer olan Mophie şarj stantları satışa çıkarıldı.

 Apple, Mophie Kablosuz Şarj Standı Satışlarına Başladı

Kısa süre önce ortaya çıkan bilgilere göre Mophie satışları da Apple Store üzerinden başladı. Apple’ın kendi cihazı olan AirPower ile oldukça benzer bir tasarımla gelen cihaz, teknik özellikler kısmında da benzer özellikler sunuyor. Öyle ki Mophie şarj pedi, aynı anda 3 farklı cihazın şarjını yapabiliyor.

Apple, Mophie

Qi destekli Apple cihazlarıyla birebir uyum içerisinde çalışan cihaz, üzerine konulan tüm ürünleri şarj edebiliyor. Hatta kablosuz kulaklık modeli olan AirPods için ve Apple Watch cihazları için ayrı bir alan yapıldığını bile görmek mümkün oldu.

Bu yönüyle AirPower’ı aratmayacak olan Mophie, 7.5W hızlı şarj desteğini de sunan serilerden bir tanesi. Cihazın özellikleri şimdilik bu kadar olarak açıklandı. Şu an için ABD Apple Store sayfası üzerinden satışa çıkan serinin fiyatı ise 140 dolar olarak açıklandı. Ülkemizde doğrudan satışların yapılıp yapılmayacağı ise bilinmiyor.

İLGİLİ HABER:  Apple’ın 45 Milyon Dolarlık AR-GE Merkezi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?