Apple Jony Ive İle Yeniden Yola Başlayacak

0
81

Apple’ın iPhone ve iPad serilerini bu kadar sevilen seriler haline getiren en önemli adımlardan bir tanesi, kullanılan farklı tasarımlar. Kesin hatlara sahip olan ve ilk çıktığı yıllarda rakiplerinin önüne geçen tasarımları kullanan özellikle iPhone serisi, bu günlere kadar hep sevilen tasarımlarıyla ilgi çekti. iPad modelleri bir yana, iPhone serisinin son modellerinde yer verilen tasarımlar ise bir türlü istenen seviyeye çıkamadı.

iPhone 7 modelini de dahil edebileceğimiz durağan dönemde hep tekrarlayan ama sevilmeyen tasarımlar görmeye başladık. Hele ki iPhone X modelinde yer alan çentik bölümü tasarımda eleştirilere neden olan son nokta oldu. Artık eleştiriler almaya başlayan markanın, sonunda bu konuda istenen adımı attığı ortaya çıktı. Yeni adıma göre Jony Ive işine geri dönüyor.

Jony Ive Dönemi Başlıyor

iPhone modellerinin sevilen tasarımlarını yapan tasarımcı olarak bilinen Jony Ive, 2015 yılından sonra markanın tasarım şefi görevine atanmasından sonra, yeni modellerin tasarımlarında çok fazla söz sahibi olmamıştı. Daha doğru ifade ile artık doğrudan kendi tasarımlarını kullanmayan Jony Ive sonrasında yapılan iPhone modelleri ise bir türlü tasarım konusunda kullanıcıları tatmin etmedi.

Jony Ive Apple

Apple’ın yeni adımında ise mevcut tasarım ekibinin başına yeniden Jony Ive getirildi. Yani ünlü isim yeniden göreve çağrılmış oldu. Sadece iPhone değil, Apple Park tasarımında bile görev yapan ünlü isim artık yeni iPhone modellerinin tasarımlarında da doğrudan görev alacak. Atılan bu adımın iPhone tasarımlarının yeniden eski haline dönmesi noktasında en önemli aşama olduğu belirtildi.

Şimdiden değişimi uygulamaya başlayan Apple’ın, ünlü isim için web sitesini de düzenlediği ortaya çıktı. Bundan sonraki süreçte gelecek olan yeni iPhone modellerinin ve iPad modellerinin tasarımında doğrudan görev alacak olan ünlü ismin, uzun süredir tartışılan tasarım konusuna son noktayı koyup koymayacağını göreceğiz. Fakat kesin olan bir durum var Apple bile artık eski tasarım farkındalığını oluşturmak istiyor.

İlginizi Çekebilir: Apple Veri Gizliliği İçin Yeni Döneme Geçiyor

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?