Apple iTunes’e Son Vermeye Mi Hazırlanıyor?

0
41
iTunes Podcast

Apple’ın çok uzun yıllardır kullandığı servislerini bir bir değiştirmeye başladığını gördük. Yavaş yavaş kendi uygulamalarını öne çıkarmaya başlayan Apple son dönemde kendi adı ile anılan uygulamalarına daha fazla özen göstermeye başladı.

Her geçen gün bu konuda doğrudan ismini kullandığı uygulamalarda artış sağlayan teknoloji devinin son kararı ise epey bir şaşırttı. Alınan son karar ile beraber Apple’ın en uzun soluklu servislerinden biri olan iTunes servisinin isim değiştireceği belirtiliyor. iTunes’i tamamen kaldıracağı ve yerine başka sistemleri devreye sokacağı belirtilen Apple’ın bu konuda ilk adımları da geldi.

iTunes Podcast’lerin İsmi Tamamen Değişti

Apple’ın doğrudan iTunes’i kaldıracağı yönünde tam anlamıyla bir açıklama olmasa da markanın bu konuda ilk adımı attığı görülüyor. Daha önce iTunes Podcast’leri olarak bilinen Podcast’lerin artık ismi tamamen değişti. Apple’ın bu konuda tercihi ise doğrudan kendi ismini kullanmak oldu. Marka tarafından yapılan resmi açıklamada iTunes Podcast’lerin artık tamamen Apple Podcast olarak değiştirildiği belirtildi.

Apple Podcast

Yapılan bu adımla beraber iTunes sisteminde değişikliklerin adımı da atılmış oldu. Apple’ın bundan sonraki dönemlerde de sistemde isim değişiklikleri yapmaya devam edeceği de belirtildi. Fakat bu açıklamalara karşın Apple’ın tam olarak iTunes’e son mu vereceği yoksa sadece isim değişiklikleri mi yapılacağı merak edilmeye başlandı ki bu konuda tahminler olsa da tamamen değişim şu an söz konusu değil.

İsim Değişikliklerinin Yanında Özelliklerde Değişecek Mi?

iTunes değişiminin Apple’ın sistemsel bir değişim yapmasına neden olup olmayacağı bilinmiyor. Apple’ın isim değişimlerini kullanmasıyla beraber iTunes üzerinde de bazı değişiklikler yapması bekleniyor. Mevcut kullanılan sisteme şu an için yeni bir özellik gelmiş değil. İsim olarak Apple Podcast değişiminin yaşanmasından sonrada herhangi bir değişim ya da yenilik göze çarpmadı.

Fakat bu geçiş sürecinden sonra Apple’ın sistemlerinde de dikkat çekecek değişiklikler yapacağı düşünülüyor. Tüm değişimler ve artık yıprandığı düşünülen iTunes’in sona erip ermeyeceği konusunda teknoloji devinin kısa süre sonra açıklamalar yapması da beklenmekte.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?