Apple İstediğini Aldı. MacBook Satışları Yükseliyor

0
69
apple macbook satışları

Teknoloji devi Apple geçtiğimiz sene iPhone 7 modelleriyle beraber hızlı bir yükseliş yakalamayı başardı. Samsung’un yaşadığı talihsiz telefon olayından sonra ilk sıraya yerleşen Apple geçtiğimiz seneyi marka değeri konusunda da üst sıralarda kapattı. Fakat markanın geçen sene en çok konuşulan ürünlerinden biri MacBook Pro oldu. iPhone akıllı telefonları öne çıksa da yeni dokunmatik bar ekran kartı yükseltmeleri gibi yeniliklerle arka planda yavaş yavaş ilerlemeye başlayan bilgisayar serilerinin ne derece başarılı olduğu ise son gelir analizleriyle beraber ortaya çıkmış oldu.

MacBook Satışlarıyla Apple’ın Pazardaki Payı Artıyor

Son olarak araştırma şirketi Gartner tarafından yayınlanan yeni yıl ilk çeyrek pazarının oranlarına bakacak olursak Apple’ın bilgisayarlarının ciddi bir yükseliş yakaladığı gözüküyor. Yayınlanan son rapora göre teknoloji devi oldukça yüksek fiyat aralıklarına ve dar ürün yelpazesine karşın geçen sene bu zamanlarda göre sahip olduğu pazar payını %4’ün üzerinde arttırmayı başardı.

apple bilgisayar satışları

Bu yeni artışla şu an mevcut payını %6.8 gibi bir orana çıkaran Apple genel listede ise 5.sırada yer aldı. Tabi tüm bu verilerin henüz doğrulanmamış analiz verileri olduğunu belirtelim. Konu hakkında doğrulamanın ise Apple yeni çeyrek gelir açıklamalarıyla beraber yapılması bekleniyor. Apple’ı bir kenara koyacak olursak bunun dışında pazarda ciddi değişimler söz konusu.

Asus Düşüşe Geçti

Her sene olduğu gibi bu senede liderliği eline alan Lenovo oldu. Çinli teknoloji devinin geniş ürün yelpazesi sayesinde böyle bir başarı elde ettiği belirtilirken markanın %19.9 oranında bir paya sahip olduğu açıklandı. Listenin en çok dikkat çekeni ise Asus oldu. Bilgisayar konusunda en çok tercih edilen markalardan biri olmasına karşın payında ciddi bir düşüş yaşayan Asus’un %14’lük bir kayıp yaşadığı belirtiliyor. Bu rakamlarla beraber şu an oranı 7.3 olarak açıklanan markanın Apple’ın hemen üstünde 4.sırada yer aldığı da görülüyor. Böyle devam ederse Apple’ın teknoloji devi Asus’u geçebileceği bile düşünülebilir. Tabi önce analizlerin doğrulanması gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  Touch Bar Windows Desteğine Sahip Mi?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?