Apple İşlemcilerin Yeni Rakibi Exynos 8895 İşlemciler

0
39
Exynos 8895

Apple ve Samsun arasındaki yarış sadece akıllı telefon modelleri üzerinden devam etmiyor. Apple ve Samsung arasındaki yarış hem akıllı telefonlar hem tabletler hem akıllı saatler hem de bilgisayarlar alanında da devam ediyor. Bunun dışında bir de donanımsal parça teknolojileri kısmında bir rekabetin söz konusu olduğunu belirtelim. Bu rekabeti en çok gördüğümüz alanların başında ise mobil işlemciler geliyor. Her iki firmada nadir olarak akıllı telefonları için kendi mobil işlemcilerini üreten firmalar arasında yer aldığı için iki firma arasında bu alanda da ciddi bir yarış dikkatleri çekiyor. Bu yarışta son olarak öne geçen marka ise Samsung.

Samsung Exynos 8895 İşlemcileri Ortaya Çıktı

Apple’ın iPhone 8 akıllı telefonlarında yer alması beklenen yeni seri A11 Fusion işlemcileri henüz ortaya çıkmadan kısa süre önce tanıtılan yeni seri Samsung Exynos 8895 işlemciler Samsung’un bu alanda yeni dönemde ne kadar iddialı olduğunu da gösterdi.

Exynos 8895

Şöyle ki yeni seri işlemcilerin özellikleri şimdiye kadar tanıtılmış olan mobil işlemciler arasında en performanslı olan işlemci serisi olduğunu gösteriyor. Toplamda 8 çekirdek ile beraber gelen işlemcilerin en büyük artısı ise 10 Nm üretim süreci ile üretilmiş olması. Samsung’un 10 Nm sürecine geçmesini sağlayan adım ile beraber markanın Apple’ın yeni seri işlemcilerinden önce öne geçtiği net bir şekilde söyleyebiliriz.

4K Çekim Ve 4K Görüntü Desteği

Exynos 8895 işlemcilerle beraber öne çıkan özelliklerden biri ise 4K desteği oldu. Yeni seri işlemciler hem 4K kamera özelliklerini destekleyecek hem de yeni işlemcilerle beraber akıllı telefonların ekranlarında 4K çözünürlük desteği sunulmuş olacak.

Ekstra olarak güvenlik sistemlerinde ikili şifreleme ve işlemci içerisinde özel bölüm oluşturma gibi ayrıcalıkları da bulunan Samsung Exynos 8895 işlemci serinin şu an için Apple’ı geride bırakacağına kesin gözü ile bakılmakta. Oldukça yüksek performans değerlerine sahip olan işlemcilerin A11 Fusion serisi karşısında başarılı olması durumunda ise Samsung’un yeni amiral gemisi akıllı telefonları olan Galaxy S8 performansı ile rakibi iPhone 8 akıllı telefonlarını da geri de bırakması sağlanmış olacak.

Tabi büyük bir noktayı unutmayalım. Apple A11 serisinden planladığı gibi 10 Nm üretim sürecine geçiş yapabilirse bu durumda markanın Samsung’un ne kadar başarılı gözükse de yeni seri işlemcilerini geride bırakabileceği iddiaları da yok değil. Bakalım iki firma arasında kendi seri daha başarılı olacak.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?