Apple İşlemci Teknolojileri için Yeni Atılımlar Peşinde

0
55

2018 iPhone modelleri birçok konuda Apple’ın takipçileri için önemli detaylara sahip olacak. Telefonlarda kullanılacak olan teknolojiler geleceğe yönelik Apple’ın teknolojilerinin neler olacağı konusunda da çok önemli detaylar verecek. Burada geleceği en çok merak edilen teknoloji ise yeni akıllı telefon modellerinin içerisinde yer alacak olan çipler olacak. Öyle ki son zamanlarda Apple’ın çipler ile ilgili gündeme oldukça yoğun.

İlk olarak 5G modemler için MediaTek ile anlaşmaya varıldığının açıklanması, hemen ardından Intel ile yapılan anlaşmanın iptal edilmesi ardından MediaTek durumunun sadece bir iddia olduğunun ortaya çıkması derken, Apple için çipler konusunda gündem bir hayli yoğunlaştı. Tüm bunlardan sonra şimdi ise gelen iddialara göre hedef A13 işlemcileri.

Apple Yeni Tedarikçiler Bulabilir

Markanın şimdiye kadar TSMC ile özel bir çalışma yaptığı iddiaları gündemde. A12 işlemcilerinin 7 nm üretim sürecinin ilk ürünü olacağının söylenmesiyle beraber Apple’ın bu anlaşmayı derinleştireceğinden de söz ediliyor. Markanın A13 işlemcileri için yeni alternatifler aradığını söyleyen kaynaklarda var. Buna göre marka Samsung’a geri dönüş yapabilir. Geçen haftalarda da Samsung’un hedefinin A13 çip üretimi olduğundan söz etmiştik.

A13 çip

Şimdi ise işin Apple tarafından da bu yönde bilgiler gelmeye başladı. Sadece ana işlemci modeli kısmında değil, modem çipleri içinde hala alternatiflerin arandığından söz ediliyor. Bu nedenle Apple’ın yeni akıllı telefon modellerinin önemi biraz daha artmış oldu. Muhtemelen 2018 modelleri için yapılan anlaşmalar geleceğe yönelik anlaşmalar konusunda önemli fikirler verecek.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.4 Aşırı Pil Tüketimi Sorunu Büyüyor

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Touch ID ile Geliyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?