Apple, İran Kararıyla Gündem Oldu

0
30

Amerika’nın İran’a hemen her alanda yaptırımlar uyguladığı sürekli gündeme geliyor. Bu alanlardan birisi de tabii ki en gözde alanlardan biri olan teknoloji alanı. Amerika’nın aldığı kararlardan sonra birçok ürün İran üzerinden satışa yakalanmış durumda. Bunlardan birisi de iPhone akıllı telefonları. Alınan kararlardan sonra İran genelinde satışı durdurulan iPhone akıllı telefonlarının, buna karşın hala İran’da da kullanıldığı biliniyor. Fakat Apple’ın aldığı son karar sonrasında bu durumun değişmesi de gündeme gelebilir. Öyle ki yaptırımlara doğrudan Apple’da katılmış gibi gözüküyor.

App Store’a Yeni Düzenleme Geliyor

Bu kez teknoloji devinin aldığı kararla beraber App Store uygulama mağazasını düzenleme başladığı ortaya çıktı. Apple’ın aldığı karar sonrasında App Store üzerinden İranlı geliştiricilerin yayınladığı uygulamaların kaldırıldığı görülüyor. Apple tarafından uygulamaların kaldırıldığını doğrudan belirtildiğini de ekleyelim. İranlı geliştiricilerin uygulamalarının uygulama mağazasından tam olarak kaldırılacağı düşünülüyor. Apple’ın aldığı bu kararın ne kadar geçerli olacağını ise zaman gösterecek.

App Store

Fakat şimdiden markanın App Store’da düzenlemelere devam ettiği de belirtilmekte. Hal böyle olunca Apple’ın yeni düzenlemelerinin de ortaya çıkabileceği belirtiliyor. App Store dışında uygulamalar üzerinde bir düzenleme yapması mümkün olmayan Apple’ın, cihaz desteğinin de zaten sınırlı olduğunu biliyoruz. Konunun nasıl sonuçlanacağı ve daha ne gibi gelişmeler olacağı konusunda çok fazla bir bilgi paylaşımı yapılmadı. Bunun için gelişmeleri takip etmek gerekli.

İlginizi Çekebilir: iPhone 8 Kablosuz Şarj Yeni Bilgiler

İLGİLİ HABER:  Tasarımcılar Apple'ın Elektrikli Arabasının Neye Benzeyeceğini Hayal Ederek Tasarımlar Çıkarttılar

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?