Apple iPod Desteği İçin Önemli Kararı Açıkladı

0
153

Satış sonrası destek ve yazılım desteği denildiğinde akla ilk gelen firma Apple oluyor. Yayınlanan hemen her akıllı telefonu, tableti ve diğer tüm teknoloji ürünlerinde hem satış sonrası destek süresini hem de yazılım güncellemesi destek süresini bir hayli uzun tutan marka, belli bir süreden sonra ise kendi politikaları gereğince ürünlerinin fişini çekiyor. Yani her ne kadar satış sonrası destek süresi uzun olsa da sonsuz değil. Bir süre sonra iPhone dahil olmak için tüm ürünlerden destek kesilebiliyor. Benzeri bir karar daha dün ortaya çıktı. Apple, 6. nesil iPod nano serisine desteğini kestiğini açıkladı

6.nesil iPod nano Kullanıcıları Artık Destek Alamayacak

Mini boyutları ve kullanışlı ekranlarıyla beraber Apple’ın en çok tercih edilen modellerinden biri olan 6. nesil iPod nano, üretiminin durdurulmasının 5.yılından sonra satış sonrası desteğini de kaybetmiş oldu.

6. nesil iPod nano

Gerek kullanım kolaylığı gerekse de işlevselliğiyle epey yüksek bir satış rakamı elde eden serinin, 2010 yılından bu yana popülaritesini de koruduğunu söyleyebiliriz. Fakat artık yeni ürünlerin satışının öne çıkarılması ve 6. nesil iPod nano serisinin tamamen yük haline gelmesi Apple’ın geleneksel kararı almasına neden oldu.

6. nesil iPod nano

Bundan sonraki süreçte 6. nesil iPod nano kullanıcıları Apple Store veya yetkili bayilerden, ürün için hizmet alamayacak. Hem parça değişimi hem de onarım için kısacası her yön için bu durum geçerli. Satış sonrası desteği sonlandırılan 6. nesil iPod nano sonrasında, bu serinin yerini alacak yeni bir ürünün tanıtılıp tanıtılmayacağını ise bilmiyoruz. Bunun yerine daha çok Apple Watch 3 üzerinde durulmakta. Artık akıllı saatin benzeri işlevleri yerine getirebildiğini göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: iOS 11 Beta 9 vs iOS 10.3.3 Tüm Hız Testleri

İLGİLİ HABER:  Apple Watch Rehberi Güncellendi: Apple Pay, Aktivite ve Egzersiz Videoları Eklendi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?