Apple iPod Classic İçin 200 Bin Dolar Fiyat

0
82
Apple iPod Classic

Apple ürünleri son dönemin en yüksek teknolojili ürünler olarak biliniyor. Aslında markanın bu kadar köklü bir marka olması ve tarihi boyunca sürekli yükselişine devam etmesi Apple’ın sadece son dönemde değil hemen her dönemde en yüksek teknolojili cihazları piyasaya sürmesiyle beraber gerçekleşti. Böylece Apple her dönem teknoloji firmaları arasında kalıcı bir yer edinmeyi başardı. Tabi ister Apple olsun ister Samsung olsun ister Sony olsun kısacası hangi marka olursa olsun üretilen cihaz ne kadar son teknoloji olursa olsun bir süre sonra son teknoloji olarak gösterilen cihazları tarihi eser olarak nitelendirebiliyorsunuz.

Apple Koleksiyon Ürünleri Rekor Fiyata Satılmaya Başladı

Apple için de geçerli olan bu durum birçok Apple ürününün artık tarihi eser olarak nitelendirilmesine neden oldu. Özellikle ilk bilgisayarı, ilk iPhone akıllı telefonu, ilk tableti gibi teknoloji açısından günümüzde pek değeri olmayan fakat önemini koruyan birçok Apple ürünü dikkat çekiyor. Öyle ki son dönemde bu şekilde birçok Apple ürünü de sadece Apple adını taşıması ve markanın ilk ürünleri arasında olmasıyla beraber çok daha yüksek değerler kazanmaya başladı.

Apple iPod Classic

Geçtiğimiz aylarda bu konuda Apple’ın ilk bilgisayarının koleksiyonculara tarihi bir ücrete satıldığını görmüştük. Şimdi benzeri bir durum Apple iPod Classic ilk versiyon için geçerli olmaya başladı.

200 Bin Dolar Gibi Rekor Bir Ücret

Sadece koleksiyon değeri açısından önem verilen Apple iPod Classic ilk nesline sahip olan bir kullanıcı, hiç açılmamış kutusunda olan seriyi eBay üzerinden satışa çıkardı. Daha öncede örneklerini birçok kez gördüğümüz olayda kullanıcının koleksiyon değerine sahip olduğu için Apple iPod Classic ilk neslini satışa çıkarması oldukça normal karşılansa da istenen ücret bu alanda bir ilke de imza attı.

İLGİLİ HABER:  iPhone SE 2 Çıkış Tarihini Gösteren Yeni Bir Rapor Yayınlandı

Apple iPod Classic

Zira kullanıcı kutusu açılmayan Apple iPod Classic ve bir de kutusu açılmış ama az kullanılmış olan Apple iPod Classic modeli için tam olarak 200 bin dolar gibi bir ücret istemekte. Yine rekor fiyatlı bir Apple ürünü olarak karşımıza çıkan ilana ne kadar ilgi gösterilecek bilinmez ama sadece Apple adı bile bu rakamın verilmesini sağlarsa Apple bir rekora daha imza atmış olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?