Apple iPhoneları Daha da İnceltecek

0
498

Apple iPhone modellerini giderek inceltti ve böylece Apple hayranlarını biraz daha kendisine bağladı diyebiliriz. Gelecek nesil iPhone modelleri için çalışmalarına tam gaz devam eden Apple bu kez iPhone modellerinin daha da incelmesi için elinden geleni yapıyor. Apple’ın en son başvurusunda bulunduğu yeni kulaklık girişi patenti de iPhone 7 modellerinin daha ince olacağını doğrular nitelikte.

iPhone Tasarımı Daha da İncelecek

Apple’ın başvurduğu son patent “D jack”, bu patent ile iPhone modellerine yeni bir kulaklık girişi sunacak ve eski 3.5mm kulaklık girişleri yerine 2.0mm çapındaki kulaklık girişlerini kullanacak.

Apple’ın kulaklık girişlerini küçültmeye çalışmasının tek sebebi tüm Apple severlerin de anlayacağı üzere iPhone modellerini inceltmeye çalışıyor olması. iPhone 6S modelinden daha ince ve daha dayanıklı bir iPhone üretmek için hazırlanan Apple, iPhone 7 modelini önümüzdeki sene Eylül ayında tanıtması bekleniyor.

Ancak Apple’ın yeni geliştirdiği bu kulaklık girişinde kullanıcıların ek bir kulaklık konnektörü kullanması gerekebilir, çünkü şuanda kullanılan 3.5mm çapındaki kulaklıklar ile Apple’ın yeni modelleri uyumlu olmayacak gibi gözüküyor.

İLGİLİ HABER:  iPhone 7'deki Çift Kameranın En Önemli Detayları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?