Neden iPhone

Apple, Android akıllı telefonların karşısındaki en büyük rakip olarak duruyor. Öyle ki Apple’ın iOS işletim sistemi dışında, Android işletim sistemiyle ilişkisi olmayan bir akıllı telefon markası yok denecek kadar az. Bu modellerde zaten amiral gemisi rakiplere karşı duramıyor. Haliyle yarış Apple ile Android akıllı telefonları arasında geçiyor. İşte bu yarışta farkını göstermek isteyen Apple, bunun için özel bir çalışma yaptığını duyurdu. Firma “Neden iPhone?” şeklinde bir web bölümü oluşturdu ve buradan iPhone modellerinin artılarını paylaşmaya başladı. Bu noktada markanın “Neden iPhone?” konsepti kapsamında 6 adet yeni video yayınladığı da ortaya çıktı.

Neden iPhone? Videolar Dikkat Çeken Detaylar

iPhone modellerine neden geçileceği konusunda bilgilerin verildiği yeni Apple videolarıyla beraber önemli detaylar üzerinde duruluyor. İlk filminizden başlayalım. İlk videoda Apple’ın iPhone serisini çevreci üretim yöntemleriyle ürettiği ve tüm iPhone modellerinin tamamen geri dönüştürülebilir olduğu konusunda bilgiler veriliyor. Telefonların tamamen geri dönüştürülebilir olması, çok dikkat edilmese de güzel bir artı olarak gösterilebilir.

Bir diğer reklam filminde ise yine bu geri dönüşüm artısından söz ediliyor. Bir iPhone sökme robotunun bile geliştirildiğini belirten video, çevreci üretimi destekleyecek ikinci bir video olarak karşımıza çıkıyor.

Tabii ki tek yönlendirme çevreci üretim konusunda değil. Bunun için bir diğer videoda da Apple’ın verilerinizi satmayacağı konusunda bilgiler veriliyor. Aslında bu video, daha öncede gündeme gelen Facebook olayına bir taşlama olarak gösterilebilir. Daha öncede iki firma arasında bu konuda atışmaların yaşandığını biliyoruz.

Diğer videolarda ise iOS 11 işletim sistemi sonrasında gelen yeni Safari güvenlik önlemlerinden söz ediliyor. Akıllı Takip Engelleme sistemi ve benzeri birçok sistem konusunda da bilgiler veriliyor.

Diğer iki videoda da genel olarak çevreci üretimin vurgulandığını da ekleyelim. Genelde iPhone modellerinin ne kadar avantajlı olarak sunulduğu üzerine ilerleyeceğini düşündüğümüz video serisinin, devam videoları geldiğinde de yine sitemizde paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir: Apple Watch Fiyatları Yine Artabilir

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?