Apple, iPhone için yükseltme programına başladı. Yurt dışında iPhone 6S ve iPhone 6S Plus modellerinden birini satın almak istediğiniz ister Online Store mağazasında ya da Apple Store mağazalarında size yükseltme programına dahil olup olmak istemediğinize dair seçenek sunuluyor. Aylık 32.41 Dolar ödeyerek iPhone 6S ile birlikte yükseltme programına dahil olurken, Aylık 36.58 Dolar ödeyerek ise iPhone 6S Plus modeli ile birlikte yükseltme programına dahil olabilirsiniz.

Apple’ın bir süre önce iPhone yükseltme programını başlatacağına dair haberler zaten yapılmıştı ve Apple’ın böyle bir hamle yapması zaten bekleniyordu. Şuanlık yükseltme programına Türkiye dahil değli. Ancak ilerleyen günlerde Apple, Türkiye’de de iPhone yükseltme programını başlatabilir.

Böylece, satın alacağın en yeni iPhone modeli ile birlikte her yıl en son çıkan iPhone modelinine de sahip olabileceksiniz. Örneğin, iPhone 6S modelini satın alarak başlayacağınız yükseltme programında daha sonra ki yıl iPhone 7 çıktığında gidip cihazınızı değiştirebileceksiniz.

iPhone yükseltme programı sizin istediğiniz süre zarfınca devam edecektir. Apple’ın, iPhone satışlarına beklenen düşüşün yaşanmasını engellemek adına böyle bir yol çizdiği düşünülüyor. Geçtiğimiz günlerde bir analist, Apple‘ın iPhone satışları konusunda zirve noktaya ulaştığını ancak bu zirveden sonra ise düşüşlerin yaşanacağından bahsetmişti.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?