Apple’ın Eylül ayının başında düzenlediği etkinlikte 3 farklı iPhone modeli tanıtılmıştı. Apple’ın iPhone 7 modelinin özelliklerini daha da güçlendirerek iPhone 7S modelini tanıtması beklenirken Apple bu etkinlikte iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modelini tanıtmıştı. Apple ayrıca uzun bir süredir konuşulan çerçevesiz ve tamamen ekrandan oluşan iPhone modeli olan iPhone X’i de tanıtmıştı. Parmak izi okuyucusu yerine yüz tanıma özelliğiyle gelen iPhone X klasik iPhone tasarımından oldukça farklı bir yapıya sahip olduğu için kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmişti.

iPhone X’in Satışa Çıkacağı Tarih Ertelenebilir!

Etkinlikte iPhone X modelinin 3 Kasım’dan itibaren satışa sunulacağını açıklayan Apple iPhone X’i daha geç satışa sunabilir. iPhone X daha tanıtılmadan önce pek çok tedarikçi iPhone X’in parça sorunu yaşadığını, Apple’ın özellikle OLED ekran tedarik etmekte zorlandığını aktarmıştı. Apple’ın geçtiğimiz günlerde satışa sunduğu iPhone 8 ve iPhone 8 Plus modellerinin çok düşük ilgi görmesi dolayısıyla daha az satılmasıyla birlikte analistler kullanıcıların iPhone X modeline beklediklerinden daha çok ilgi olacağını aktardı.

OLED Ekran Ve Üç Boyutlu Yüz Tarama Araçlarının Teminatında Sıkıntılar Yaşanıyor!

Kullanıcıların iPhone X modeline fazla ilgi göstermesi sebebiyle Apple başta OLED ekranlar olmak üzere iPhone X’in olmazsa olmaz özelliği Face ID özelliğinde kullanılan üç boyutlu yüz algılama araçlarının üretiminde de bir takım sıkıntılar yaşıyor. Bu yıl tanıttığı amiral gemi iPhone modeli olan iPhone X’te önemli parça sıkıntıları yaşayan Apple’ın yaşadığı bu sıkıntılarla birlikte iPhone X’in çıkış tarihinin aralık ayı başı ya da ocak ayı başı olacağı düşünülüyor.

Apple ürünleriyle ilgili yaptığı başarılı analizleri ve tespitleriyle bilinen Loup Ventures şirketinin çalışanlarından olan Gene Munster yaptığı açıklamada, kullanıcılar Apple’ın iPhone X modeli için belirttiği tarih olan 3 Kasım’da ön sipariş yapsalar bile Apple’ın iPhone X modellerinin gönderimini gerçekleştiremeteceğini ve Apple’ın en iyi ihtimalle iPhone X modelinin kullanıcılara teslimatının 2018 yılının Ocak ayının başlarında başlayacağını dile getirdi.

İLGİLİ HABER:  iOS'tan Android'e Geçiş Yapmak "Pişmanlıktır", Peki ya Neden?

Yine iPhone X’in teslimatıyla ilgili bir başka analist olan Jan Dawson ise iPhone X’in teslimat süresine çok daha karamsar bakıyor. Dawson’a göre Apple yaşadığı bu iPhone X parça sıkıntısı sorunu çok daha geç bir sürede aşabilir. Kullanıcıların iPhone X modeline yoğun ilgi göstereceği de göz önünde bulundurulduğunda Apple iPhone X modellerinin ancak 2018 yılının ilk çeyreğinde göndermeye başlayacak. Son olarak bilindiği gibi Apple geçtiğimiz yıl iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerini tanıttığı etkinlikte yeni nesil tamamen kablosuz kulaklığı olan AirPods’u da tanıtmış ve AirPods’ların çıkışını nedenin açıklamadan defalarca kez ertelemişti. AirPods’ların temin edilmesinde yaşanılan bu sorunun aynısının iPhone X modelinin temininde de yaşanılacağı düşünülüyor. Bakalım Apple konuyla ilgili olarak herhangi bir açıklama yapıp iPhone X modelinin 3 Kasım tarihinden sonra satışa sunulacağını açıklayacak mı?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?