Apple, iPhone 7 sonrasında yeni bir sisteme geçiş yaptı. Marka yeni iPhone modelleri için resmi YouTube kanalı üzerinden nasıl yapılır videoları yayınlamaya başladı. İlk olarak iPhone 7 portre modunu öğreten videolar yayınlandığını gördük. Daha sonra iPhone ile nasıl daha çekimler yapılacağını gösteren videolar paylaşıldı. Hemen arkasından iOS 11 sonrasın iPhone ve iPad dünyasında yaşanan değişiklikleri videolarıyla kullanıcılara aktaran Apple, şimdi ise iPhone X modeli için aynı adımı atmaya başladı. Bu kez ise iPhone X akıllı telefonlarında yer alan en farklı teknoloji iPhone X Face ID için videolar yayınlanmaya başladı.

Face ID İle Apple Pay Kullanımı

Şimdiye kadar yayınlanan videolarda Face ID özelliğinin nasıl çalıştığı ve nasıl ayrıcalıklar getirdiğini gösteren ifadeler vardı. iPhone X ile Face ID dönemini vurgulayan bu videolardan sonra ise Face ID teknolojisinin diğer sistemlerde nasıl kullanılacağını gösteren videolar yayınlandı. Bunun için marka ilk olarak Apple Pay sistemini tercih etti. Yüz tanıma ile Apple Pay ödemelerinin nasıl yapılacağını gösteren videoyla beraber Apple’ın iPhone X nasıl yapılırları başlamış oldu.

Şimdilik sadece yüz tanıma sisteminin ve Apple Pay entegrasyonu hakkında videolar paylaşılmış olsa da markanın bu alanda videolarına devam edeceği de belirtiliyor. Yeni videolarda nasıl detayların yer alacağı konusunda ise bilgiler bulunmuyor.

Fakat bir süre daha yüz tanıma özelliğinin üzerinde durulan özel videoları görmeye devam edeceğiz gibi gözüküyor. Bundan sonraki aşamada ise iPhone X ile iOS 11 uyumu hakkında videolar görebiliriz. Apple yeni videolar yayınladığında sitemizde yer vereceğiz. Face ID ile Apple Pay sistemi hakkında yayınlanan video ise hemen aşağıda.

İlginizi Çekebilir: iPhone, 2017 Yılını Zirvede Kapattı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?