Apple iPhone X İçin Geliştiricileri Bilgilendirmeye Devam Ediyor

0
71

Apple, akıllı telefon tarihinde bir ilki denedi ve iPhone X akıllı telefonlarını tanıttı. Markanın yeni seri akıllı telefonlarında yer alan özellikler, hem Apple için hem de iPhone modelleri için birçok ilke imza attı. iPhone X serisinde sunulan bu değişimler haliyle geliştiriciler içinde bazı değişimlere neden oldu. Sıradanlaşmaya başlayan tasarımdan çıkılmış olması bile Apple’ın geliştiricilerinin yeni bir deneyime geçiş yapmasına neden oldu. Apple’da bu konunun farkında olacak ki geliştiriciler içinde önemli bilgilendirmeler yapılmaya başlandı.  Son olarak iPhone X akıllı telefonları için özel bir simülasyon yayınlandı. Geliştiriciler için Xcode 9.1 beta ile yayınlanan simülasyon ise epey yol gösterici oldu.

iPhone X Simülasyonunda Yer Alan Detaylar

Yayınlanan yeni simülasyon bir nevi geliştiricilerin iPhone X için nasıl bir geliştirme yolu izlemeleri gerektiği anlatılıyor. Değişen özelliklerin vurgulandığı simülasyonda, menü tuşunun kullanımının değiştirildiği görülüyor. Bunun dışında kilit ekranının nasıl gözüktüğü konusunda da bilgiler veriliyor. Kamera yerleşiminden tutun, genel kilit ekranı bildirimleri de vurgulanıyor.

iPhone X

Çentik olarak nitelendirdiğimiz ayrılmış olan alanın ne kadar bölümü kapsadığı, bunun dışında kontrol panelinin nasıl açılacağını gösteren kısayol ibareleri ve 3D Touch ile gelecek yeni kullanımlar gibi detaylar üzerinde duruluyor. Kısacası geliştiricilerin iPhone X modeline nasıl yaklaşması gerektiği gösteriliyor.

Bir hayli beğeni toplayacak olan yeni akıllı telefonun, geliştiriciler içinde farklı bir sistemi sunacağı böylelikle kesinleşmiş oldu. Bundan sonrada bilgilendirmeler için rehberlerin yayınlanmaya devam edeceğini belirterek, sitemizden de bu gelişmeleri takip edebileceğinizi ekleyelim.

İlginizi Çekebilir: Yeni iPhone Modellerinde Full Active LCD Bulunacak! Full Active LCD Nasıl Bir Teknoloji?

İLGİLİ HABER:  Türk Tasarımcının iPhone 12 Pro Max Konsepti

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?