Apple’ın akıllı telefon serisi iPhone son günlerde daha çok hata mesajları ile gündeme gelmeye başlasa da iOS 10 işletim sisteminin yeni güncellemeleri nedeniyle böyle bir geçiş dönemi yaşandığı da belirtiliyor. Sadece iPhone 6 serisinde değil ya da sadece iPhone 7 akıllı telefonların değil sürekli gelen güncellemelerle beraber yeni güncellemeyi alan her seride benzeri hatalar yaşanmaya başladı. İlk olarak iPhone 6 serisinde ekranda donma sorunları, hemen ardından yine iPhone 6 serisinde yaşanan pil sorunu derken şimdilerde ise iPhone 7 serisi akıllı telefonlar için yeni bazı iddialara da ortaya atılmaya başlandı.

Bu Kez Arama Menüsünde Donmalar Yaşanıyor

Ortaya atılan yeni iddialar ile beraber iPhone 7 serisinde yeni güncellemeden sonra donma sorunları yaşandığı ortaya çıktı. İlk olarak iPhone 7 serisinin ana ekranında donmalar yaşandığı belirtilirken olayın detaylarının ortaya çıkmasıyla beraber serinin telefon bölümlerinde sorun yaşandığı belirtildi.

iPhone-arama-menüsü

Telefon bölümünde yaşanan sorunla beraber kullanıcılardan gelen mesajlara göre arama yapmak istediğinde otomatik olarak telefonun donduğu ve arama menüsünde yaşanan donma nedeniyle de kullanıcıların telefon görüşmelerini gerçekleştiremediği de belirtiliyor. Yaşanan sorun neden kaynaklı ya da Apple’ın bu konu hakkında herhangi bir çalışması var mı henüz net değil. Fakat yapılan haberlere göre Apple’ın iPhone 7 serisinde yaşanan bu sorunun aslında yine işletim sisteminden kaynaklı olduğu da belirtiliyor.

iOS 10.2 Sürümüyle Sorun Çözülecek Mi?

Şimdilerde Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 10.2 güncellemesi üzerinde çalıştığı da bilinen bir gerçek. iOS 10.1.1 serisinde yaşanan sorunun da bu nedenle iOS 10.2 sürümünden sonra giderileceği de düşünülüyor. Şu an için telefonun resetlenmesinde bile çözülmeyeceği belirtilen iPhone serisinde yaşanan bu sorunun yeni güncelleme sonrasında çözülmemesi durumunda ise Apple’ın yeni bir çalışma yapacağı ve sorunu çözmek için yeni yöntemlere başvuracağı da düşünülmekte. Zira gelen mesajlara rağmen henüz firma tarafından konu hakkında yapılmış bir açıklama bulunmuyor. Bu nedenle konunun nasıl sonuçlanacağını şimdiden söylemek oldukça zor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?