Apple iPhone SE ile Beklediğini Bulamadı, Satışlar İyi Değil

0
147

Apple’ın Mart ayında düzenlediği etkinliğinde tanıtılan 4 inçlik iPhone SE modeli, 31 Mart tarihi itibariyle sahiplerine ulaştırılmaya başlandı. Her ne kadar Apple tarafından resmi satış rakımları açıklanmamış olsa da, araştırma şirketi olan Localytics, iPhone SE’nin ilk hafta satış sonuçlarını analiz etti ve bir rapor yayınladı.

Yayınlanan rapora göre ise Apple’ın yeni küçük canavarı iPhone SE, ilk hafta satışlarında tüm iPhone modellerine oranla %0.1’lik bir pay almayı başardı. Ancak buna Apple için bir başarı denir mi tartışılır.

Hal bu ki aynı süre içerisinde iPhone 6 modeli %2’lik bir pay almayı başarmışken, iPhone 6S modeli %1 oranında bir rakama ulaşmıştı.

Bugün itibariyle kullanılan en popüler iPhone modeli iPhone 6 %33’lük bir oranla olurken, iPhone 5S %18 ve hemen arkasında ise iPhone 6S %15’lik bir oranda bulunuyor.

iPhone SE Analiz

Aynı etkinlikte tanıtılan yeni 9.7inçlik iPad Pro modeli ise iPad modelleri arasında yerini iyi bir şekilde almış gibi duruyor. Bütün iPad modellerine oranla ilk hafta içerisinde %0.4’lük bir oranla yeni iPad Pro satış oranları konusunda başarılı bulundu.

iPad Pro

İLGİLİ HABER:  Facebook Hikayeler Özelliği iOS Üzerinde Testlere Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?