iPhone SE 2 akıllı telefon modeli için hazırlıklar tüm hızı ile devam ediyor. iPhone SE akıllı telefon modelinin devamı niteliğinde olması beklenen yeni akıllı telefon için, önemli bilgiler almaya da devam ediyoruz. Son olarak telefonların iPhone 8 akıllı telefonlarına benzeyeceği konusunda bilgiler paylaşılmıştı.

iPhone 8 boyutunda olacağı ancak biraz daha kare bir tasarımla geleceği söylenen yeni serinin, bazı sistem özellikleri kısmında ise farklı sunması söz konusu olacak. Buna göre yeni seri akıllı telefon modelinin iPhone X sonrasında başlayan tasarım çizgisini de devam ettirmeyeceğini söyleyebiliriz.

Tıpkı iPhone 8 modelinde yer alan Touch ID parmak izi sensöründe olduğu gibi bu modelde de bir sensör alanı ve çerçeveler bulunacak. Tüm bu detayları bir yana son olarak telefonların ekranları için yeni bilgiler ortaya çıktı. İddialara göre Apple, ekranlar için LG ile anlaşma yapacak.

iPhone SE 2

LG Display Üzerinden Ekran Alınabilir

Apple’ın yeni akıllı telefon modelinde OLED ekran kullanması bekleniyor. Fakat telefonların LCD ekranla gelmesi gibi bir ihtimalin de ortada olduğunu ekleyelim. Bu noktada iPhone 11 Pro modelleri için Samsung üzerinden alınan OLED ekranların tekrar alınmayacağı düşünülüyor.

Son raporlara göre iPhone SE 2 akıllı telefon modelleri için LG Display üzerinden ekranlar alınacak. LG’nin yeni seri için OLED ekran üretme gibi bir ısrarı olduğu konusunda bilgiler var. Bu nedenle anlaşmanın şu an için netlik kazanmadığı konusunda da bilgiler var.

iPhone SE 2

Fakat raporlara göre LCD ya da OLED ekran tercihi belli olması durumunda LG Display ile anlaşma yapılacak. Burada tek sorun LG’nin OLED ekran üretme kapasitesinin henüz istenen seviyede olmaması. İddialara göre bunun için LG’nin biraz daha yatırım yapması gerekiyor.

Apple kaynaklarından gelen bilgilere göre ise marka LG ile anlaşma konusunda ısrarlı. Yeni modeller için de Samsung ile anlaşılmayacak. Marka bu şekilde en yakın rakibine daha fazla ek gelir sunmak istemiyor gibi gözüküyor. Bu gelişmelerin iPhone SE 2 akıllı telefonlarını nasıl etkileyeceğini ise zaman gösterecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?