Apple iPhone Satış Rekorunu Bir Kez Daha Kırdı!

0
87

iPhone akıllı telefonlarının satış rakamları, her dönem yüksek seviyelerde seyrediyor. Markanın tek bir seri ile piyasada yer almasına karşın, en çok satış yakalayan ilk 3 marka arasında yer almasının nedeni de yüksek satış oranları. Son olarak iPhone 6 modelinde serinin en çok satan modelinin piyasaya sürüldüğünü görmüştük. Hemen ardından gelen iPhone 7 akıllı telefonları döneminde de oldukça yüksek bir genel satış rakamı elde eden Apple’ın, bu sene ise yeni bir rekor kırdığı ortaya çıktı. Yeniden satış rakoru ile gündeme gelen marka, son serilerden de oldukça umutlu gözüküyor.

iPhone Satışları 46.7 Milyonu Buldu!

Yapılan açıklamalara göre Apple, geçen sene aynı dönemde gerçekleştirdiği 45.5 milyon iPhone satışını, 46.7 milyona çıkardı. iPhone X modelinden sonra çok daha fazla artması beklenen satış rakamlarının Apple için yeni bir rekor olduğunu belirtelim. Son çeyrek verilerine göre elde edilen bu satış rakamı Apple’a oldukça yüksek bir gelir sağladı. 28.85 milyar dolar gibi bir gelir elde edildiği belirtilen iPhone satışlarının, tek öne çıkan kalem olmadığını da belirtelim.

iPhone satışları

Bunun yanı sıra yenilenen tablet modelleri sayesinde, tablet satışlarında da çok uzun bir süre sonra artışa geçilmiş durumda. Geçen sene 9.27 milyona kadar düşen iPad satışlarının, yeni modellerden sonra düşüşüne son verdiği ve 10.3 milyon satış rakamlarına ulaştığı görülüyor. Sadece bu artış bile Apple’a 4.83 milyar dolar kazandırmış gibi gözüküyor.

Genel satış rakamlarına bakacak olursak, beklendiği gibi bir düşüş yaşamadığı görülen Apple’ın, tam tersi yönde yükselmeye devam ettiği görülüyor. iPhone X telefonlarından sonra satış rakamlarının çok daha üst seviyelere çıkmasını bekliyoruz. Bugün başlayan satışlara gösterilen ilgi durumu en iyi şekilde özetliyor. Bakalım Apple’ın bir sonraki gelir ve satış dağılımında nasıl farklılıklar söz konusu olacak?

İLGİLİ HABER:  Akıllı Telefon Satışlarında Apple Samsung'u Geçti!

İlginizi Çekebilir: iPhone X Satışta! Stok Durumu Nasıl?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?