Apple iPhone Pil Sorunu İddiaları İçin Nasıl Adımlar Atacak?

0
39

Akıllı telefonlarında yer verdiği donanım teknolojileri ve tasarım detayları Apple’ın iPhone serisi akıllı telefonlarının bu kadar çok öne çıkmasındaki tek neden değil. Bunun dışında genel olarak akıllı telefon pazarında iPhone serisinin bu kadar çok tercih edilmesinin daha birçok nedeni var. Tüm bu nedenler arasında en çok öne çıkanı ise yazılım desteği.

Şöyle ki birçok Android telefon markasında genel olarak Android sürüm güncellemeleri belli bir seviyeye kadar ya da hiç verilmiyor. Akıllı telefonlar için oldukça önemli olan güncelleme desteğinin Apple kısmında ise çok daha gelişmiş olduğunu biliyoruz. Uzun bir süre akıllı telefonları için iOS güncelleme desteğini de sunan markanın bu şekilde büyük oranda beğeni topladığını da biliyoruz.

iOS 10.2.1 Sonrasında Pil Sorunu İddiası

Bu durum son iOS 10 işletim sisteminde de ortaya çıkmış oldu. Sadece yeni seri değil eski seri akıllı telefonlarına da işletim sistemi güncellemeleri sunan markanın tüm bu güncelleme çalışması içerisinde ise belli başlı sorunlarla da karşılaşılmıyor değil. Bu sorunlar arasında son dönemde en popüler olanı ve kullanıcıların en çok şikayet ettikleri ise pil sorunları.

Apple iPhone Pil Sorunu

Son olarak iOS 10.2.1 sürümü güncellemesinden sonra bir kez daha ortaya çıkan pil sorunlarını nispeten çözebilmek için yapmanız gereken işlemleri daha öncede yazılarımızda ele almıştık. Yeni güncelleme sonrasında iPhone akıllı telefonunuzda pil sorunu ile karşı karşıya kaldıysanız aşağıda yer alan bağlantıdan yazımızı okuyabilirsiniz.

Bakınız: iOS 10.2.1 pil sorununa çözüm

Apple İncelemelere Başladı İddiası

Yeni güncelleme sonrasında kullanıcılardan ardı ardına gelen sorun mesajları sonrasında Apple’ın harekete geçtiği de iddialar arasında. İlk olarak iPhone 6s serisinde donanımsal olarak yaşanan pil sorunu, ardından iPhone 6 serisinde de aynı sorun iddiası şimdi ise yeni güncelleme sonrasında pillerin çok hızlı tükendiğinin belirtilmesi ve birçok kullanıcının bu yönde Apple’a mesajlar göndermesi derken son olarak Apple’ın da konu hakkında kesin çözümler sunmak için incelemelere başladığı iddia edildi.

Sorunun çözülmesi ve yeni güncelleme ile pil performanslarının arttırılması için Apple’ın bundan sonraki çalışmaları neler olacak? iOS 10.3 hızlı şarj tüketimine kesin olarak çözüm getirebilecek mi? Şimdilik tüm bunlar ise merak konusu olarak kalıyor.

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?