Apple iPhone Parçalarının Siparişlerini Düşürdü

0
76
Koruma Camı iPhone

WWDC 2018 etkinliğinin düzenlenmesiyle beraber Apple için şimdilik odak noktada yazılımlar haline geldi. Kullanıcılar arasında da marka daha çok iOS 12, MacOS 10.14 sürümleriyle anılmaya başladı. Yeni işletim sistemleri bir yana Apple’ın yeni iPhone modelleri üzerinde de çalıştığını biliyoruz.

2018 iPhone modelleri için çalışmaları hız kazanan ve markanın yeni hedefi olarak gösterilen 4 yeni iPhone modelinin ne zaman tanıtılacağı net olarak da bilinmiyor. Muhtemelen Eylül ayında tanıtılması beklenen yeni seri akıllı telefonlarla beraber Apple’ın yeni düzenlemeler yaptığı da ortaya çıktı. İddialara göre Apple iPhone parça tedariklerinde bir düşüşe gitme kararı aldı.

iPhone Parça Siparişleri Düşürüldü

Ortaya çıkan yeni raporlara ve iddialara göre Apple’ın iPhone parça tedarikçilerinden siparişleri değiştirdiği ortaya çıktı. Apple’ın tedarikçilerden %20 oranında daha az sipariş verdiği belirtilen parçaların ise 2017 model iPhone telefonlarına ait olduğu söyleniyor. Yani iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerinin parçalarının tedariklerinde bir düşüş söz konusu olacak.

2018 iPhone

Bu durum bir yandan iPhone satışlarının bekleneni vermediğini işaret ederken bir diğer yandan ise yeni iPhone modellerine doğru bir yönelim olduğunu gösteriyor. İddialara göre 2017 modelleri için 100 milyon sipariş verilmesi gerekirken Apple’ın şu an için 80 milyon rakamına göre hazırlıklar yapıldığı belirtiliyor.

Düşüşün nedeni konusunda Apple tarafından resmi bir açıklama yapılmadığı sürece bu durumu net bir şekilde bilmek mümkün olmayacak ancak yeni iPhone modellerinin tanıtımına kadar bu şekilde adımların gelmesi bekleniyor. Yeni serinin üretimi konusunda ise hala yeni bir bilgi yok. Tüm bunlar için detaylar gelmeye devam ettikçe haberlerimizi güncelleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 ve iOS 11.4 Batarya Testi

İLGİLİ HABER:  Apple "iPhone 6 ile Çekildi" Galerisine 4 Yeni Video Ekledi

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?